Jakie są obowiązkowe punkty na mapie Hiszpanii?

Obowiązkowym miejscem do zwiedzenia w tym kraju, z pewnością jest Barcelona. To miasto praktycznie nigdy nie śpi, a panujący w nim wieczny ruch i gwar sprawiają, że gwarantuje ono niesamowity klimat. Dodatkowo podziwiać możemy tutaj piękną starówkę, wzgórze Montjuic, a także modernistyczną Sagrada Familia, czyli Świątynię Pokutną Świętej Rodziny, która została wpisana na listę dziedzictwa Unesco i swoją wielkością znacznie wybija się ponad zabudowania miasta.

Hiszpania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
wrocławskie kamienice

Autor: Ashlynn Pai
Źródło: http://www.flickr.com
Hiszpania

Autor: Matacz
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli chcemy podziwiać wspaniałe klify, a także liczne półwyspy oddzielające od siebie plaże, nad którymi wybudowane zostały kompleksy turystyczne, to koniecznie powinniśmy się wybrać do Costa Brava. Tam nie będziemy się nudzić, a możliwość wypoczywania na pięknych plażach i kąpieli w ciepłej wodzie, z pewnością pomoże nam się odpowiednio zrelaksować. Chcąc obejrzeć największe pasmo Gór Kantabryjskich, koniecznie musimy się udać pod masyw Pico de Europa. Będziemy mogli tam podziwiać ośnieżone szczyty, zielone pastwiska, piękne kaniony, a także kamienne osady, rozmieszczone gdzieniegdzie w tym rejonie. Cały ten masyw z pewnością zrobi na nas ogromne wrażenie, więc powinniśmy poświęcić na jego obejrzenie trochę więcej czasu, tak aby mieć pewność, że wszystko dokładnie będziemy mogli obejrzeć. Nie mając zbyt wiele czasu na zwiedzanie tego kraju, powinniśmy udać się do Toledo. To tam, w zakolu rzeki Tag, będziemy mogli przechadzać się wąskimi uliczkami miasteczka, które posiada niesamowity klimat, piękną architekturę i zabytki, które stanowią taką miniaturową informację o wszystkim, co możemy znaleźć w Hiszpanii. Dodatkowo warto powiedzieć, że obok siebie znajdziemy tutaj kościoły, cerkwie i meczety, co będzie najlepszym dowodem na to, jak burzliwa jest historia tego kraju.

Dla tych lubiących odpoczywać na plaży, propozycji jest wiele, więc warto zobaczyć, co mogą nam zaproponować różne kurorty, tak abyśmy byli zadowoleni ze swojego wyboru.
Hiszpania to bardzo zróżnicowany kraj, mający nam wiele do zaoferowania. Jeśli tylko otworzymy się na te propozycje, to będziemy mieli pewność, że wyjedziemy stamtąd z głową pełną wrażeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *