Turcja – dla spragnionych egzotyki

Ci, którzy tam już byli, wracają oczarowani. Zupełnie odmienna kultura, ciepły klimat, luksusowe kurorty i mnóstwo atrakcyjnych miejsc do zwiedzania. Tutaj po prostu pragnie się wracać. Ten urokliwy kraj ma w sobie to coś, co czyni go niepowtarzalnym.
Należy zacząć od tego, że Turcy to ludzie bardzo gościnni i niezwykle przyjaźnie nastawieni do przyjezdnych.

To w większości muzułmanie, dlatego też warto zastosować się chociaż do tego, by nie spożywać publicznie alkoholu, zadbać o odpowiedni strój, jak i też zbyt intensywnie nie okazywać sobie uczuć w miejscach publicznych. Dla turystów nie jest to jednak żaden dyskomfort, ponieważ zarówno tamtejsze zabytki, jak i przyroda całkowicie rekompensują tę zmianę nawyków na czas pobytu. Turcja to przecież niezliczona ilość atrakcji turystycznych, wysokiej klasy hoteli, które w pełni spełniają wymagania nawet najbardziej wymagających turystów, to szerokie i piaszczyste plaże, orientalne miasteczka , jak i bardzo nowoczesne metropolie. To wszystko razem sprawia, że właśnie tam można w pełni odpocząć po wyczerpującym roku pracy. Co warto zobaczyć będąc w Turcji? Łaknący orientu z pewnością powinni wybrać się do położonego na dwóch kontynentach Stambułu. Nie ma przesady w stwierdzeniu, że jest to prawdziwa perła na turystycznej mapie tego kraju. To miasto to mieszanka bogactwa i biedy, nowoczesności z historią – takie miejsce nie może nie zachwycać. Turcja to jednak nie tylko pełen kopuł i strzelistych minaretów Stambuł, ale także wiele innych niezwykłych miejsc. Na liście najsłynniejszych i godnych odwiedzenia z pewnością powinny się znaleźć ruiny antycznej potęgi – Troi, czy kraina najsłynniejszego filozofa starożytnej Grecji – Arystotelesa, czyli sławne na cały świat miasto Assos. Godne polecenia są też ruiny starożytnego Efezu. Dla tych turystów, którym atmosfera orientu troszkę zmęczyła z pewnością przypadnie do gustu miasto Izmir. Tutaj napotkają mnóstwo knajpek, w którym picie mocniejszych trunków nie wzbudza negatywnych odczuć, a kobiety mogą ubierać się dużo odważniej.
mydło w łazience
To państwo to także wspaniała kuchnia.

Z pewnością warto zasmakować bardzo popularnego tam dania jakim jest Mercimek Kortesi, którego głównym składnikiem jest turecka kasza, lub też bardzo smacznych, małych smażonych kotlecików zwanych Icli Kofte. Marzy Ci się coś na kształt pizzy? Zamów Lahmacun – to nic innego jak cienkie ciasto z mielonym mięsem jagnięcym, pomidorami i świeżymi warzywami. Palce lizać!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *