Egipt – kraj faraonów pełen tajemnic

To państwo niezmiennie od wielu lat jest na liście najchętniej odwiedzanych miejsc. Co takiego przyciąga właśnie tam tłumy turystów? Śmiało można powiedzieć, że niemal wszystko.
Egipt to nie tylko kraj pełen tajemniczych, unikatowych zabytków, których zwiedzanie przyprawia do dziś o dreszcz emocji w zasadzie wszystkich.

stadion

Autor: EURO Poznań 2012 sp. z o.o.
Źródło: EURO Poznań 2012 sp. z o.o.
To cudowny klimat, przepiękne rafy koralowe, turkusowe morze, odmienna kultura – czy nie tego właśnie chcemy doświadczyć na wakacjach.
Tutaj takie zderzenie z odmiennością mamy zagwarantowane w zasadzie na każdej płaszczyźnie. Klimat i krajobraz – zupełnie od nas różny. Bardzo wysoka temperatura, piasek, palmy – na co dzień tego nie mamy. To ponadto kraj muzułmański, więc etykieta związana z ubiorem i tutaj nas – mieszkańców Europy musi obowiązywać. Na ten czas musimy porzucić skąpe stroje i pamiętać o tym, że w miejscach innych niż plaża niedozwolony jest strój kąpielowy. Wybierając się do meczetu nie wkładajmy krótkich spodni, a panie powinny też zadbać o to, by mieć zakryte ramiona i dekolt. Nikomu nie trzeba chyba przypominać, że takie miejsca zwiedza się boso. Które kurorty wybrać do idealnego wypoczynku? Nasi rodacy głównie biorą pod uwagę dwa największe i najsławniejsze. Pierwszy z nich – Sharm El Sheikh . To idealne miejsce dla osób nie stroniących od nocnej rozrywki w luksusowych warunkach. W dzielnicy Naama Bay znajdziemy bowiem wiele klubów, dyskotek, kasyn,restauracji i kawiarni. Tutaj życie w zasadzie trwa całą dobę i jeśli tak chcemy spędzić urlop, ten kurort będzie dla nas odpowiedni. Kolejny, bardzo chętnie wybierany to sławna Hurghada . To z kolei wymarzone miejsce dla tych, którzy pragną zetknąć się z niezwykle bogatą i różnorodną kulturą arabską. Zatrzymując się tutaj, mamy możliwość podziwiania Dagaru, czyli najstarszej dzielnicy miasta. To tutaj właśnie można zobaczyć wiele zabytkowych zabudowań arabskich, wśród których wyróżniają się bogato zdobione meczety i minarety. Oczywiście zatrzymując się w jednym czy drugim kurorcie obowiązkowo musimy zobaczyć piramidy w Gizie , w Dahszur, w Sakkarze,w Abusir oraz w Meidum. Zwiedzanie ich wywołuje w zwiedzających zachwyt i są one obowiązkowym punktem do obejrzenia.

Zastanawiacie się co jeść będąc w Egipcie? Kofta, shoarma, tabbula – to wręcz sztandarowe dania, których należy posmakować na egzotycznych wakacjach. Shoarma czy tabbula to znane u nas potrawy, kofta zaś to nic innego jak doskonałe szaszłyki z jagnięciny, które wśród turystów cieszą się ogromnym powodzeniem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *