Bułgaria – luksus na jaki zasługujesz

Choć sezon wakacyjny w pełni, Ty ciągle jeszcze nie wiesz, gdzie się wybrać? Jedni chwalą to, inni tamto, a Ty wciąż nie masz konkretnego planu ?
Polecić można Ci naprawdę wiele uroczych i tajemniczych miejsc, które z pewnością wielu Twoich znajomych już zachwalało, ale na prawdziwą uwagę zasługuje na pewno jedno z państw.

Które? Oczywiście Bułgaria. Z jednej strony jest tu egzotycznie, z drugiej zaś każdy czuje się tutaj niezwykle swojsko.
Bułgaria

Autor: KEEN
Dawniej to był szczyt marzeń nieosiągalny dla wielu, obecnie na miarę portfela w zasadzie wszystkich. To piękne i bardzo urokliwe państwo, w którym swoje idealne do wypoczynku miejsce znajdą zarówno pasjonaci długich, piaszczystych plaż, jak i Ci, którzy uwielbiają przemierzać przepiękne pasma górskie. Zarówno jedni, jak i drudzy docenią gościnność mieszkańców tego pięknego kraju. Dla tych, którzy uwielbiają zwiedzać oczywiście atrakcji także nie zabraknie. Odwiedzając Sofię masz możliwość poznać zabytki, których historia sięga czasów starożytności. Bazylika św. Zofii i sobór św. Aleksandra Newskiego to sakralne zabytki, które obowiązkowo powinny znaleźć się na liście miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić. Warto zobaczyć też przepiękne miasto Melnik, gdzie można podziwiać twierdze, domy i stare kościoły usytuowane na pirińskich pasmach, a także najważniejszy i najsłynniejszy zabytek Bułgarii jakim jest wpisany na listę UNESCO Rilski Monastyr. Warto odwiedzić też wspaniałe miasto skansen Kopriwsztica. Czujesz się przekonany, że właśnie tam chciałbyś się wybrać i zastanawiasz się , który kurort byłby najodpowiedniejszy? Słoneczny Brzeg i Złote Piaski to te miejsca, które najchętniej wybieramy. Nie dzieje się tak bez powodu. Są to doskonałe miejsca dla rodzin z dziećmi, na które czeka tu naprawdę wiele niespodzianek i wspaniałych atrakcji.
Bardzo różnorodna jest także bułgarska kuchnia. Latem jada się tutaj lekką jagnięcinę i cielęcinę, drób i oczywiście dania jarskie, zimą natomiast królują potrawy z wieprzowiny. Przez cały rok serwowane są za to ryby.

Decydując się na wczasy w Bułgarii warto skosztować sirene – czyli białego, słonego sera owczego, jak również przygotowane z krowiego czy bawolego mleka kiseło mliako, a także przyprawy, rosnącej na całym terenie kraju jaką jest czubrica.
Warto zaznaczyć, że wciąż żywy jest tutaj nurt kultury ludowej, a zwłaszcza folkloru. Tamtejsza muzyka ma oryginalny rytm, a głównym instrumentem jest flet pasterski. To jedna z wizytówek tego pięknego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *