Hiszpania – poczuj i Ty ten luz

Twoje wakacje mają być niezapomniane? Mają dostarczyć Ci wrażeń, jakich dotąd nie doświadczyłeś? Nie masz zatem trudnego wyboru, ponieważ takie atrakcje może zagwarantować Ci jedynie słoneczna Hiszpania. To największe z trzech państw położonych na Półwyspie Iberyjskim jest celem wakacyjnych podróży wielu Europejczyków.

Wrocław nocą

Autor: M. Wierzbowy
Źródło: ZnaneNieznane.pl
Przyciąga jak magnes i nie ma się czemu dziwić. Hiszpanie to ludzie bardzo wyluzowani i panuje tutaj stwierdzenie, że wyznacznikiem popularności każdej restauracji czy baru jest po prostu ilość śmieci na podłodze. Oczywiście nie oznacza to, że nie jest to bar na poziomie, ale zupełnie przeciwnie. To najlepszy dowód na to, że klienci stale tutaj przychodzą, a to daje gwarancję, że jedzenie jest tutaj naprawdę pyszne. Panie wybierające się tutaj na wakacje muszą wiedzieć, że komentowanie ich urody na ulicy jest rzeczą jak najbardziej normalną i nie należy w żaden sposób się obrażąć. Nie od dziś wiadomo, że w Hiszpanach płynie gorąca krew, a jasnowłose kobiety mają tutaj ogromne powodzenie.To bardzo towarzyscy ludzie, z którymi łatwo nawiązuje się znajomości, dzięki czemu każdy turysta czuje się tutaj wyśmienicie. To mistrzowie życia chwilą, a dobra zabawa zaczyna się w zasadzie dopiero po północy.
Hiszpania to jednak nie tylko kraj, w którym swobodnie i w naprawdę miłych stosunkach z mieszkańcami możemy spędzić wakacje życia.strona www (znajdź więcej)To przecież także kraj obfitujący w wiele zabytków. Warto na chwilę wyłączyć się z tego rozrywkowego życia i wybrać się choćby do Barcelony. Tam właśnie znajduje się wspaniała Bazylika Sagrada Familia. Kolejnymi punktami powinny zostać Katedra w Burgos, czy Teatr Rzymski w Meridzie zbudowany około 16 lub 15 roku p.n.e, a po dziś dzień wykorzystywany. To oczywiście tylko niewielki zalążek tego, co ten kraj jest w stanie nam zaoferować. Słynie oczywiście także z corridy, która dla wielu turystów jest nie lada atrakcją.
grill

Autor: MSM MOŃKI
Źródło: MSM Mońki
By w pełni przybliżyć Ci ten kraj, należy wspomnieć jeszcze o tamtejszej kuchni. To ważne, ponieważ wielu słynnych szefów kuchni pochodzi właśnie z Hiszpanii. Jest ona niezwykle aromatyczna, a dania przyprawiane są najczęściej tymiankiem, bazylią, pietruszką, cebulą i czosnkiem.

Nie są one pikantne i śmiało można powiedzieć, że smakują wszystkim. Paella, Gazpacho czy Tortilla – z pewnością nie są Ci obce, ponieważ u nas także cieszą się dużą popularnością. Warto jednak zaznaczyć, że ich smak tam, na miejscu i tak jest bardziej wyrazisty i nieporównywalny z żadnym innym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *