ZEA – dla fascynatów egzotyki

Sezon urlopowy w pełni. Biura podróży kuszą ofertami, a Ty dalej nie masz pomysłu gdzie wyjechać? Wybierz nieszablonowo, zaskocz wszystkich i zwiedź Zjednoczone Emiraty Arabskie. Będąc już tam, na miejscu zapewne przekonasz się, że dobrze wybrałeś.
To państwo położone na Bliskim Wschodzie nad zatoką Perską i Omańską, którego obszar niemalże w 97 procentach stanowią pustynie, a reszta to góry i wybrzeża.

Swoje idealne miejsce do wypoczynku znajdzie więc tutaj zarówno pasjonat gór, jak i ten, który uwielbia typowe plażowanie.To łakomy kąsek dla turystów.
UNESCO
widok

Autor: Armandas Jarusauskas
Źródło: http://www.flickr.com
To państwo arabskie, a więc wybierając się tutaj, należy wiedzieć, jakie zasady obowiązują. Niedopuszczalne jest tutaj trzymanie się za ręce w miejscu publicznym, wpatrywanie się w kobietę arabską , czy przeklinanie. To nie wszystko. Trzeba pamiętać także o odpowiednim stroju – to kraj muzułmański z tradycyjnymi wartościami, których nieprzestrzeganie jest karane. Te drobne sprawy są jednak niczym w porównaniu z tym, co możemy tu zobaczyć. Egzotyczny krajobraz, zupełnie nowe dla nas zwyczaje – tego wszystkiego możemy tu doświadczyć. Będąc tutaj warto odwiedzić Dubaj – to duży ośrodek kulturalny i gospodarczy tego państwa. Turyści uwielbiają to miasto. Dlaczego? Po prostu jest niesamowite. Tylko tutaj najlepsze stoki narciarskie są przykryte dachem, tylko w Dubaju można wybrać się do centrum handlowego pod wodą. Tutaj luksus miasta najlepiej kontrastuje z beduińskimi wioskami, oazami czy targami wielbłądów. Co jeszcze warto zobaczyć, wybierając do Emiratów na wakacje? Z pewnością stolica Abu Dhabi zasługuje na odwiedziny. Nowoczesna infrastruktura hotelowa, niskie ceny – tego wszystkiego możemy się tu spodziewać. Na uwagę zasługuje też wspaniały, Wielki Meczet Sheikh Zayed. Nie sposób nie zobaczyć, jak wspaniale prezentują się słynne Fontanny Dubaju, czy Burdż Chalifa. To oczywiście tylko niewielka cząstka tych najważniejszych miejsc, które powinno się zwiedzić, ponieważ nie sposób wymienić tutaj wszystkich.
auta - wizerunek

Autor: Traveltipy
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o kuchnię,to serwują tu naprawdę fantastyczne dania.

Warto skusić się na porcję kurczaka z ryżem, łaknącym orientu natomiast z pewnością posmakuje pita z mięsem baranim w środku, kryjąca się pod obco brzmiącą nazwą Arayes. Stęsknionym za rodzimą kuchnią można polecić liście winogron z farszem z kaszki kuskus – danie ma bardzo zbliżony smak do naszych gołąbków. W Emiratach najpopularniejszym napojem jest przepyszna herbata z mlekiem zwana „sada chai”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *