Tajlandia, której nie znacie

Na mapie najatrakcyjniejszych kierunków turystycznych wysokie miejsce od dłuższego czasu zajmuje Tajlandia. Położona w południowo – wschodniej Azji, jest łakomym kąskiem dla europejskich turystów łaknących doświadczyć na własnej skórze egzotyki.
Tutaj zetkniesz się z zupełnie innymi obyczajami.

koncerty

Autor: Wawel Service
Obowiązują zasady etykiety buddyjskiej, zatem trzeba wiedzieć, że nie można dotykać niczyjej głowy, absolutnie niczego nie dotykać stopami, ani tym bardziej nie kierować ich w kierunku posągów Buddy. Niecodziennym dla nas, mieszkańców Europy jest też zwyczaj, by ściągać obuwie przed wejściem do czyjegoś domu, czy też świątyni. Ograniczenia dotykają też panie – powinny one pamiętać o tym, że nie mają prawa dotykać mnichów, ani też nic im podawać. Oczywiście, o skromnym stroju nie trzeba chyba nawet przypominać. Stosując się do tych najważniejszych zasad, mamy możliwość przeżycia naprawdę niesamowitych chwil. Tajowie to ludzie bardzo różni od nas, których charakteryzuje zarówno wewnętrzny, jak i zewnętrzny spokój. Okazywanie negatywnych uczuć na zewnątrz jest oznaką słabości i my też powinnyśmy się przed tym powstrzymywać.
Na uwagę z pewnością zasługuje atmosfera miast. Bangkok choćby to miasto, przez które nie przejdziemy nie będąc zaczepianym. Tamtejsi robią to bardzo chętnie, proponując chociażby masaż. Stolica Tajlandii to przepiękne miasto, pełne kontrastów. Jeśli już tutaj się znajdziemy, warto zobaczyć olbrzymiego, leżącego Buddę w Wat Po, świątynię Wat Arun, czy Złotego Buddę w Wat Traimit. Oczywiście to nie wszystko. Tutaj nawet pasjonaci kultury i architektury religijnej nie będą rozczarowani brakiem znakomitych obiektów do zwiedzenia. WSPAniałe świątynie znajdujące się mieście Ayutthaya, Historyczny Park w Sukhotai z pewnością dostarczą niesamowitych wrażeń.
Kraina uśmiechów – jak często określa się Tajlandię oferuje jeszcze inne doznania. Koniecznie wybierz się na wycieczkę przez pola ryżowe i dżunglę. Dzięki temu masz możliwość odwiedzenia tamtejszych wiosek i poznania, w jaki sposób żyją tamtejsze plemiona i jakie wartości są dla nich najważniejsze. Taka przygoda z pewnością przypadnie Ci do gustu.
Najpopularniejsze tajlandzkie dania? Proszę bardzo.

Na pierwsze miejsce z pewnością zasługuje Pad Thai – czyli smażony makaron z kurczakiem lub z krewetkami, orzeszkami ziemnymi, limonką i jajkiem. Warte polecenia są oczywiście Spring Rolls, czyli tajskie sajgonki, oraz bardzo aromatyczne rybne kotleciki Thai Fish Cakes. To jedne z najchętniej wybieranych przez turystów dań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *