Malediwy – bajkowy krajobraz rajskich plaż

Południowo – azjatyckie państwo wyspiarskie składające się 1 300 niewielkich wysp koralowych czyli Malediwy zachwycają wielu ludzi na całym świecie. Ten egzotyczny, urokliwy kraj to cel podróży wielu turystów. Położone w strefie klimatu równikowego cechuje się wysokimi, stałymi temperaturami, a ich wahania dobowe są naprawdę niewielkie.

Dodając do tego piękny krajobraz nie ma powodu by się dziwić, że przyciąga rokrocznie tłumy turystów.
Wybierając się na Malediwy, warto wziąć pod uwagę, że panującą tam religią jest Islam. Należy więc uszanować ich tradycje religijne i nie nosić zbyt wyzywających ubrań w miejscach publicznych, czy nie zwiedzać meczetu w krótkich spodniach.
Ten malowniczy kraj może także poszczycić się wieloma atrakcjami, których turysta nie powinien pominąć. Przede wszystkim piękna i zarazem najmniejsza stolica świata Male – jest godna uwagi. Warto zobaczyć tamtejsze Muzeum Narodowe. Oprócz niej można zwiedzić Hukuru Miskiiy – stary XVII-wieczny meczet z ciekawą architekturą i kolejny, równie piękny Grand Friday Mosque. Nie lada atrakcją dla odwiedzających jest też pomnik ofiar zwany Tsunami Monument . Malediwy to jednak przede wszystkim wspaniałe, czyste rajskie plaże i możliwość uprawiania wielu sportów wodnych. Tutaj każdy, kto kocha wodę i aktywny wypoczynek znajdzie coś na miarę swoich potrzeb. Koniecznie trzeba dodać jeszcze słowo o mieszkańcach tego barwnego kraju. Są to bowiem ludzie bardzo gościnni, czasami możemy odnieść wrażenie, że próbują nas naśladować. Oczywiście nie wszystko, bo ich religia zdecydowanie dużo im zabrania.
Najlepsze kurorty tego przepięknego wyspiarskiego państwa? Z pewnością warte uwagi są przede wszystkim Meeru Island Resort , Dusit Thani Maldives, Summer Island Maldives, jak również Rihiveli by Castaway hotels & Escapes. W opinii tych, którzy właśnie w nich spędzali czas to w pełni luksusowe, pięknie położone kurorty. Jeśli więc inni określają tamte warunki jako doskonałe do Pobytu, Ty również powinieneś wziąć je pod uwagę wybierając się waśnie tam.
szlaki
Kuchnia na Malediwach? Po prostu wyśmienita, Jej podstawę stanowią ryby, a przede wszystkim tuńczyk.

Najpopularniejsze przyprawy to z kolei cebula , surowe chili, sól, sok z cytryny i wiórka kokosowe. Najbardziej powszechną potrawą jest tutaj zupa – garudhiya. Ugotowana na bazie kawałków tuńczyka, ale bardzo często można znaleźć w niej również całą głowę tej ryby. To jednak niczemu nie przeszkadza, ponieważ smakuje po prostu wyśmienicie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *