Dominikana – jedyne takie miejsce na ziemi

Marzy Ci się słońce, bajecznie czysta plaża, turkusowa woda, palmy i luksusowy hotel, w którym odpoczniesz po intensywnym dniu? Oczywiście takich miejsc na świecie jest wiele, ale jeśli dokładnie tak ma wyglądać Twój wypoczynek, koniecznie wybierz się na Dominikanę, a Twoje marzenia o luksusowym wypoczynku staną się rzeczywistością.

zdjęcie z wakacji

Autor: Bryn Pinzgauer
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ma w tym żadnej przesady. To drugie co do wielkości państwo na Morzu Karaibskim okaże się dla Ciebie prawdziwym rajem na ziemi i spełni wszelkie Twoje oczekiwania i pragnienia. Nie bez powodu przecież właśnie Dominikana jest nazywana Perłą Karaibów. To właśnie tutaj można rozkoszować się ciepłymi promieniami słońca, spędzić aktywnie czas na najwyższej klasy polach golfowych, czy też oddać się nurkowaniu i podziwiać piękne rafy koralowe – to wszystko jest tutaj na wyciągnięcie ręki. Nie lubisz tłumu plażowiczów? Wcale nie musisz rezygnować z rajskiej Dominikany. Po prostu udaj się na Półwysep Samana, a sam zobaczysz, że tutaj czas jakby płynie wolniej, a turystów jest dużo mniej. Jeśli na miejsce wypoczynku wybierzesz wschodni kraniec wyspy, to znajdziesz się w obrębie najbardziej luksusowych hoteli, a jeśli do tego jesteś miłośnikiem spędzania czasu w przytulnych knajpkach – właśnie w tym rejonie poczujesz się jak w niebie. Znajdziesz tu nie tylko mnóstwo restauracyjek czy klubów, ale także i sklepów.
Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe, jeszcze parę słów o panujących tam zwyczajach. Przede wszystkim przyjezdnych czasami dziwi fakt, że mężczyźni w restauracjach są obsługiwani przed kobietami. Śmiało można powiedzieć , że to kraj mężczyzn i to oni wydają się tutaj być najważniejsi – nawet podczas rozmów w pierwszej kolejności zawsze zwraca się do mężczyzn, a obecność kobiet jest jakby ignorowana. Warto też byś wiedział, by przy tamtejszej ludności nie używać słowa „nie ma”. W ich języku jest to wulgarne określenie męskiego członka. W rozmowie z Dominikańczykiem po prostu musisz o tym pamiętać.
No i oczywiście na pewno interesuje Cię dominikańska kuchnia. Tamtejsze smaki to wynik zestawienia wpływów zarówno europejskich, jak i afrykańskich.

Do ulubionych dań Dominikańczyków należy przede wszystkim danie złożone z ryżu, fasoli mięsa ukryte pod dźwięcznie brzmiącą nazwą la bandera Domincana. Kolejną, niezwykle powszechną potrawą jest sancocho – mieszanka mięsa wieprzowego, wołowego, drobiowego jak i koziego. Raj odnajdą tutaj także wielbiciele słodyczy. Tamtejsze restauracje mają w swoich ofertach bardzo dużą liczbę deserów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *