Singapur – najczystsze miasto świata

Wakacje w miejscu, gdzie przestępczość prawie nie istnieje, ulice są czyste i zadbane, a mieszkańcy wyjątkowo grzeczni? Myślisz, że nie ma takiego miejsca? Mylisz się. Odwiedź Singapur, a zobaczysz, że to wszystko jest możliwe. To piękny i czysty kraj, ale aby było to możliwe, trzeba surowo karać wszelkie przewinienia i tutaj właśnie tak jest, a Ty jako turysta masz obowiązek do panujących norm po prostu się dostosować.

Bransolety, biżuteria piankowa O’plotka

Autor: O’plotka
Źródło: O’plotka
Za to wypoczynek tutaj jest naprawdę cudowny. Nie musisz martwić się, że ktoś Cię okradnie, w komunikacji miejskiej każdy jest dla siebie miły i uczynny, a ulice wręcz zachwycają czystością. To jest właśnie Singapur, który ma jednak dwa oblicza. System kar, nawet chłosty powoduje, że nikt nie niszczy tutaj mienia publicznego, nie wyrzuca niedopałków na ziemię, w żadnym sklepie nie kupi się gumy do życia. Wbrew pozorom te zakazy sprawiają, że Singapur staje się miejscem bardzo chętnie odwiedzanym przez turystów. Nie tylko z powodu egzotyki, ale też dlatego, że naprawdę obfituje w wiele wspaniałych zabytków . Co warto zobaczyć będąc w Singapurze? Z pewnością wspaniały zabytkowy budynek Emerald Hill, czy kolejny, równie imponujący Nus Baba House.Powinieneś też zwiedzić obiekt Muzeum Zęba Buddy, jak również Kaplicę i Muzeum w Changi. To jedne z najsłynniejszych i najchętniej odwiedzanych tutaj miejsc.
Oczywiście Singapur to przede wszystkim wspaniałe ośrodki wypoczynkowe. Do najchętniej wybieranych należą Le Meridien Singapore, Siloso Beach Resort , D’Resort at Downtown East. Oczywiście to tylko te największe, bo luksusowych kurortów jest tutaj o wiele więcej.

Singapur
Jeśli chodzi o mieszkańców tego kraju, to śmiało można powiedzieć że jest to kulturowa mieszanka ludzi pochodzenia chińskiego, malajskiego i hinduskiego, z drugiej zaś strony naprawdę liczną grupę społeczeństwa tworzą Europejczycy, których ogromna liczba pracuje w dużych korporacjach.
Ta mieszanka ludzi oczywiście przekłada się także na kuchnię i wpływy każdej można tu odnaleźć. Śmiało można powiedzieć, że to co jesz, zależy od miejsca w którym to robisz. Tak naprawdę najpopularniejsza jest tutaj kuchnia chińska i indyjska.

Najpowszechniejsze dania? Z pewnością będzie to nieoficjalnie, narodowe danie Singapuru – Haianese Chicken Rice, czyli po prostu ryż z kurczakiem. Kolejnym, niezwykle powszechnym daniem, którego warto skosztować jest Chilli Crab – jak sama nazwa wskazuje krab z chili, oraz grillowana ryba kryjąca się pod obco brzmiącą nawą Sambal Stingray.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *