Meksyk – daleki kraj pełen niecodziennych atrakcji

Twoim celem wakacyjnych wojaży jest Meksyk? Już dawno miałeś tam wyruszyć, ale obawa przed nieznanym wciąż pozostawia ten plan w sferze marzeń? Zacznij działać, ponieważ naprawdę warto.
To państwo położone w południowej części Ameryki Północnej, otoczone ze wschodniej strony przez Morze Karaibskie i Zatokę Meksykańską, od zachodniej zaś przez Ocean Spokojny stanowi cel podróży wielu, którzy mają ochotę zetknąć się z zupełnie inną kulturą.

Meksyk

Autor: Klinika Triclinium
Źródło: Klinika Triclinium
Zróżnicowany klimat tego miejsca z kolei jest jeszcze dodatkowym atutem, by właśnie tam się wybrać. Warto dodać, że Meksykanie to bardzo pomocni i chętni do rozmowy ludzie, a odczuć to można przede wszystkim w mniejszych miasteczkach.Są bardzo weseli i towarzyscy, uwielbiają tańczyć, ale szczególnym sentymentem darzą swoją rodzimą muzykę Pobyt tutaj to czysta przyjemność.Będąc tam musisz jedynie pamiętać, że każda usługa powinna być wynagradzana napiwkiem. Oczywiście, nie jest to obowiązkowe, ale tam jest to po prostu normalnością.
morze

Autor: Sean O’Shaughnessy
Źródło: http://www.flickr.com
Meksyk to nie tylko rajskie plaże, ale też wiele atrakcyjnych dla turysty zakątków. Na liście miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić musi znaleźć się zjawiskowa naturalna studnia Cenote , czy najlepiej zachowany ośrodek religijny Majów – imponujący Chichén Itzá, lub też jedno z najbardziej imponujących miejsc na świecie Chichén Itzá – czyli Kryształowa Jaskinia. Być tam i nie zobaczyć Podwodnego Muzeum znajdującego się u wybrzeży miasta Cancun to po prostu niewybaczalny błąd. Warto zaznaczyć, że nurkowanie nie jest jedynym sposobem na to, by je zwiedzić. Można go również oglądać z Łodzi ze szklanym dnem. Wrażenia nie są do opisania, po prostu trzeba to samemu przeżyć.Oczywiście spragnieni jeszcze mocniejszych wrażeń mogą udać się także na najwyższy wiszący most na świcie – Baluarte. To już jednak rozrywka dla naprawdę odważnych osób nie cierpiących na lęk wysokości. Tych zabytków Meksyk skrywa naprawdę wiele i wybierając się tutaj, warto zarezerwować choćby dwa lub trzy tygodnie, wtedy możemy przeżyć i zobaczyć naprawdę dużo.

kuchnia meksykańska to wszelkiego rodzaju tortille, quesadille, tacos i oczywiście wiele dań na bazie ryb.

Warto spróbować wszystkiego, ponieważ uchodzi ona za bardzo smaczną, a dania choć niektóre podobne do europejskich, tutaj są o wiele smaczniejsze. Na meksykańskich stołach bardzo często gości guacamole . Jest to nic innego jak gęsty, kremowy sos z awokado, z dodatkiem chili i soku z limonki.Warto spróbować także przonej kawy z dodatkiem cynamonu i brązowego cukru. Pycha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *