Mauritius nie ma sobie równych

Uciec choćby na chwilę do takiego miejsca, gdzie słońce tuli ciepłymi promieniami, biały piasek delikatnie łaskocze stopy, a turkusowo – niebieska woda daje cudowną ochłodę .Czy zdarzyło Ci się choć raz marzyć o takim miejscu? Jeśli tak, przestań wreszcie śnić i zrób odważny krok do przodu.

morze

Autor: J. Triepke
Źródło: http://www.flickr.com
Mauritius czeka.
Tak, tak, bo właśnie to jest to Twoje wyśnione, wymarzone miejsce, w którym zapomnisz o wszelkich troskach i zmartwieniach, a pozytywna Energia wprost będzie Cie rozpierać. Ta rajska wyspa wprost z Twoich snów leży na ciepłych wodach Oceanu Indyjskiego. Jej zachodnie wybrzeże to piaszczyste plaże, idealne miejsce do wypoczynku, o jakim od dawna marzysz, wschodnia natomiast zaskoczy Cię wspaniałą rafą koralową. Marzysz dodatkowo o tym, by w tak bajecznej scenerii oddawać się sportom wodnym? Żaden problem, wystarczy, że wybierzesz się na jej północną część, a już będziesz w swoim żywiole.
Mauritius to jednak nie tylko plaże wprost z Twoich snów. Poczujesz, jak ogromny wpływ ma kolonialna przeszłość wyspy na jej różnorodność kulturową. Zamieszkują tu zarówno Kreole, Hindusi, Chińczycy, jak również i Europejczycy. To istna mieszanka religii, ras,wyznań, kolorów skóry i języków. Bardzo barwnym akcentem życia na Mauritiusie jest swobodny handel na ulicach. Tutaj sprzedawcy przekrzykują się, nawołują i zachęcają głośno do targowania się. Na nas, Europejczykach robi to ogromne wrażenie.
Czujesz, że musisz spełnić to marzenie? Proszę bardzo. Jednymi z najlepszych kurortów są Merville Beach, Recif Attitude, Coral Azur Beach Resort położone na na Wybrzeżu Północnym. Będąc tam nie strać tej wyjątkowej szansy i odwiedź Muzeum kreolskie Eureka Creole Museum, czy muzeum Fredericka Hendrika, które posiada w swojej kolekcji zbiory archeologiczne z okresu osadnictwa holenderskiego. Będąc na Mauritiusie nie sposób nie zobaczyć Parku Narodowego Chamarel – tutaj właśnie znajduje się wulkaniczna gleba ułożona w kontrastowe warstwy.Całość tworzy coś niepowtarzalnego.
Ta kulturowa mozaika występująca na wyspie ma oczywiście wpływ także i na kuchnię. Ona dosłownie stanowi połączenie smaków z kilku kontynentów.

Znajdziesz tu wiele dań zarówno kuchni indyjskiej jak i chińskiej, masz możliwość spożywania afrykańskich owoców, a na deser delektować się francuskimi croissantami. To naprawdę magiczne miejsce, które pokochasz nie tylko za te rajskie plaże o których marzysz. Wybierz się tutaj, a z pewnością będzie to dla Ciebie wyprawa życia. To co tu przeżyjesz i zobaczysz,zostanie z Tobą na zawsze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *