Kuba – rajska wyspa

To wyspiarskie państwo położone w Ameryce Środkowej na Morzu Karaibskim od lat jest idealnym do wypoczynku miejscem dla wielu Europejczyków. Składa się nie tylko z Kuby, ale też wielu, otaczających ją mniejszych wysepek. Ta leżąca w klimacie podzwrotnikowym wyspa, otoczona skalami i rafami sprawia, że jest to bajkowe miejsce, do którego bardzo chętnie się wraca.

Kuba
Salsa na ulicach, rajskie plaże, kubańskie cygara – tego nie da się zapomnieć.
Kuba to jednak nie tylko wspaniały, ciepły klimat i uroczy krajobraz. Ten kraj niezwykle rożni się od naszego. Tutaj w zasadzie nie istnieją sklepy. Oczywiście, nie ma problemu z zakupem niezbędnych artykułów – można je kupić w sklepach dewizowych, które znajdziemy na obszarach uczęszczanych przez turystów. Ceny tych towarów z reguły przewyższają możliwości finansowe Kubańczyków.
Sami mieszkańcy to ludzie bardzo weseli i gościnni. Turyści odbierają ich jako ludzi niezwykle wyluzowanych, którzy żyją z dnia na dzień i cieszą się swoim życiem. Tacy właśnie są. Śmiało można też powiedzieć, że w zasadzie nie obowiązuje tu żadna etykieta, nie istnieje tutaj też żadna oficjalna religia. Wszystko to sprawia, że wypoczynek tutaj staje się prawdziwym rajem na ziemi, a turysta nie musi dostosowywać się do panujących , religijnych norm czy zakazów.
Niezwykle różnorodna, barwna i fascynująca jest też kubańska kuchnia – temu stwierdzeniu nie zaprzeczy nikt, kto miał okazję choć raz się tutaj znaleźć. To kuchnia bogata w ryż i warzywa strączkowe, pełna także owoców i biszkoptowych ciast z kremem. Warto dodać, że wszystkie hotele oferują dania międzynarodowe, dlatego też każdy turysta znajdzie w karcie dania, które są mu doskonale znane.Marzą Ci się prawdziwe, kubańskie smaki? W takim razie musisz zrezygnować z dan oferowanych w hotelu i wybrać się do tamtejszych barów czy knajpek. standardowe kubańskie dania? Z pewnością można do nich zaliczyć wszelkiego rodzaju sałatki owocowe, w niewielkich knajpkach można dostać dania z mięsa drobiowego czy wieprzowego. Takie typowe, tradycyjne danie kubańskie składa się przede wszystkim z ryżu i czarnej fasoli – moros y cristianos, można też znaleźć tutaj pizzę z serem.

Co przywieźć z podróży? Z pewnością kubańskie cygara, warto też wybrać coś z ogromnej liczby przeróżnych figurek. Można je nabyć za naprawdę niewielkie pieniądze na targach, ulicach i publicznych plażach. Taka pamiątka będzie przywoływać z pewnością wspaniałe wspomnienia z wyprawy do tego pięknego, egzotycznego kraju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *