Indonezja – wyspiarskie państwo kontrastów

Wśród propozycji najatrakcyjniejszych miejsc do niecodziennego wypoczynku Indonezja zajmuje jedno z czołowych miejsc. To wyspiarskie państwo położone w Azji Południowo-Wschodniej jest pożądanym kierunkiem wakacyjnych wojaży i naprawdę nie ma się czemu dziwić. Tropikalny klimat, duże możliwości, jeśli chodzi o nurkowanie wśród raf koralowych, surfing, czy oczywiście wylegiwanie się na przepięknych plażach – to musi kusić.

Swoje miejsce znajdą tutaj miłośnicy przyrody – można wybrać się na wędrówkę przez dżunglę i podziwiać tropikalną florę i faunę, jak i Ci, którzy lubią zwiedzać.
Indonezja bowiem to przepiękne, egzotyczne państwo, mające wiele kontrastów. Składa się z kilkunastu tysięcy wysp i wysepek, a kilka tysięcy z nich nie jest zamieszkanych. Bogactwo kraju widać doskonale na Bali czy w Jakarcie, większość ludności jednak żyje w biedzie. Mieszkańcy kraju mówią różnymi językami, wychowywani są w innych kulturach, a obowiązującą tu religią jest Islam.
Zachód słońca na lotnisku

Autor: Norbert Reimer
Źródło: http://www.flickr.com
pokój dziecka

Autor: vastateparksstaff
Źródło: http://www.flickr.com
Będąc tutaj, zagwarantujesz sobie nie tylko luksusowy wypoczynek w przepięknym, egzotycznym państwie. Ten wyspiarski kraj posiada także zabytki, które każdy przybywający do tego kraju powinien poznać. Miłośnicy kultury będą mieli nie lada gratkę, zwiedzając buddyjskie i hinduistyczne świątynie, oraz muzułmańskie meczety. Z pewnością z podziwem będziesz oglądać też słynny indonezyjski teatr lalkowy i nie będziesz żałował, jeśli odwiedzisz centrum Indonezji czyli stolice Jakartę. Właśnie tutaj doskonale poczują się miłośnicy muzeów i panie kochające zakupy. Oczywiście dla pasjonatów przyrody też coś się znajdzie. Można udać się do Parku Narodowego Bromo-Tengger-Semeru na Jawie, czy zobaczyć archipelag ponad 1500 koralowych wysepek – jedno z lepszych miejsc na świecie do podziwiania ryb i koralowców . Warto zobaczyć też buddyjski kompleks świątynny z VIII wieku znajdujący się na liście UNESCO – Borobodur.
turystyka

Autor: Barka Tumska
Źródło: Barka Tumska
Wybierając się do Indonezji, a ściślej mówiąc na Bali, trafisz na wyspę uznawaną za jedną z najpiękniejszych wysp świata. Charakteryzują ją przede wszystkim świetna infrastruktura oraz przepiękne plaże z wieloma rozrywkami.

Kolejną, bardzo popularną i chętnie odwiedzaną wyspą Indonezji jest Lombok –ona również obfituje w urocze plaże i jest miejscem idealnym do nurkowania.
Na koniec jeszcze coś o tamtejszej kuchni.Najtrafniej można ją opisać dwoma słowami – zróżnicowana regionalnie. Najpopularniejszym indonezyjskim daniem jest nasi goreng – smażony ryż ze sosem sojowym podawany z jajkiem, krewetkami lub kurczakiem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *