Indie – powiew egzotyki gwarantowany

Marzy Ci się, by poznać zupełnie inna kulturę i zwyczaje, poczuć smak egzotyki i poznać naprawdę interesujący kraj? Fakt, propozycji można podawać bez liku, ponieważ na świecie jest wiele takich tajemniczych krajów. Jeden jednak szczególnie zasługuje na uwagę.
Który? To proste, oczywiście że są to Indie.

W pierwszej myśli kojarzą nam się przede wszystkim ze świętymi krowami i herbatą, ale to tylko wierzchołek góry, najbardziej znane elementy, które to państwo wyróżniają od reszty. Będąc tam szybko zdasz sobie sprawę z tego, że to są jedynie podstawy.

krupówki

Autor: Jean & Nathalie
Źródło: http://www.flickr.com
Położone w Azji Południowej Indie są mieszanką kultur, ras, języków i religii. Tutaj egzotykę poczujesz na każdym kroku.

Jeżeli interesuje Cię takie zagadnienie, kliknij tu i zdobądź więcej informacji. Dobrze jest przeanalizować omawiany w tym miejscu temat bardziej szczegółowo!

Pierwszą rzeczą, która uderza turystów na indyjskich ulicach jest ogromna ilość osób żebrzących. Bardzo często są to dzieci, starcy, osoby kalekie – ten obraz szokuje przede wszystkim tych, którzy odwiedzają ten kraj po raz pierwszy. Jeśli jednak zagłębisz się w specyfikę tego miejsca szybko dostrzeżesz, że jest to nie tyle przymus, co sposób na życie. W wielu przypadkach okazuje się to bardzo dochodowym zajęciem.

Jeśli znajdujące się tutaj materiały przykuwają Twój wzrok, to oprócz tego zerknij na informacje (https://www.eccoholiday.com/lato_2015/), które przeczytasz, gdy klikniesz ten odnośnik!

Kolejną rzeczą , o której warto pamiętać będąc w tym egzotycznym kraju jest to, że bezwzględnie należy się tam o wszystko targować, a już robiąc większe zakupy, warto pooglądać podobny asortyment u innych sprzedawców, ponieważ czasami różnice w cenie są naprawdę duże. Szczególnie dotyczy to pamiątek.

Indie to państwo wielu religii. Hinduizm, Islam, Buddyzm, Chrześcijaństwo, a także nie znane u nas sikhizm, zaratusztrianizm, dżajnizm, judaizm – wszystko to tutaj znajdziemy oczywiście wzbogacone jeszcze o wszelkie sekty i odmiany. To robi wrażenie na Europejczykach.
język

Autor: Porsche
O indyjskiej kuchni mówi się, że jest to najlepsza kuchnia świata, a swój raj na ziemi z pewnością odnajdą tutaj wegetarianie. Dania są bardzo ostre, ale też i przepyszne. Warto wiedzieć, że decydując się na jedzenie na ulicznych straganach, najlepiej wybierać te bary czy restauracje , na których stołuje się największa ilość miejscowych.

Najpopularniejsze dania to Aloo Tikki – czyli ziemniaczane hamburgery podawane z sosem, ryż podawany z warzywami lub innymi dodatkami nazywany tutaj Biryani , bądź też Dhokla – pikantne ciasto pieczone na parze. Warto skosztować także kuleczek z warzyw lub mięsa kryjących się pod nazwą Kofta. Wszystkie potrawy kuchni indyjskiej są przepyszne, ale choć wydają się prostymi daniami, ich smaku nie da się u nas skopiować. Nigdy nie smakują tak, jak w Indiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *