Turcja – antyczne ruiny i nowoczesne metropolie

Idealne miejsce na rodzinne wakacje? Takich miejsc na świecie jest wiele, ale jedno szczególnie zasługuje na wyróżnienie. Które? Oczywiście Turcja.
Piękne plaże, doskonaly klimat, wiele rozrywek także dla dzieci – czego chcieć więcej. To miedzy innymi z tego powodu położona w Azji i częściowo w Europie Turcja jest jednym z najchętniej wybieranych miejsc na rodzinne wakacje.

Turcja to z jednej strony niezliczone kilometry piaszczystych plaż, orientalne miasteczka, meczety, antyczne ruiny – a wszystko to obok zachwycających, nowoczesnych metropolii. To kraj, gdzie panującą religią jest Islam, w związku z tym, decydując się na wypoczynek tu, należy wziąć pod uwagę panujące zasady.warte zapoznania się – https://eccoholiday.com/region/cypr/larnaka/ -Przede wszystkim nie powinno się w strojach kąpielowych wychodzić poza plaże i nadmiernie okazywać sobie uczuć w miejscach publicznych – to najważniejsze, sztandarowe zasady, do których trzeba się zastosować.
Ratusz we Wrocławiu

Autor: Alberto Cabello
Źródło: http://www.flickr.com
Turcja to jednak nie tylko zakazy związane z religią. To także bardzo życzliwi i pomocni ludzie. Są bardzo gościnni i często zdarza się , że zapraszają poznanych turystów do siebie na obiad. W takich sytuacjach warto skorzystać z zaproszenia. Nietaktem jest tutaj pytanie o narodowość, należy unikać tematów poruszających problematykę stosunków izraelsko–palestyńskich. Które kurorty warto wybrać? Z pewnością Çeşme położone na wybrzeżu Morza Egejskiego, znana u nas doskonale Alanya nad Morzem Śródziemnym, oraz Bodrum. Każde z tych kurortów oczywiście znajduje się w ofercie naszych biur podróży. To komfortowe, sprawdzone miejsca,wręcz idealne na wypoczynek z dziećmi.

Zabytki tego różnorodnego państwa? Na pierwsze miejsce z pewnością zasługuje położony na dwóch kontynentach Stambuł. To obowiązkowy punkt który trzeba zobaczyć będąc tutaj. To miasto łączy w sobie i biedę i bogactwo,nowoczesność z historią. Tutaj powiewu egzotyki nie sposób nie odczuć. Kolejnym ważnym miejscem niewątpliwie są ruiny antycznej potęgi – Troi, oraz Assos – sławną na cały świat krainę Arystotelesa. Warto odwiedzić ruiny starożytnego Efezu i święte miejsce chrześcijan – Meryemana.

Jeśli tylko starczy nam czasu, powinniśmy poznać więcej zabytków, bo Turcja ma ich naprawdę wiele do zaoferowania.
Najpopularniejsze dania tego państwa. Bakława – nadziewana posiekanymi orzechami włoskimi słodka przekąska polana syropem miodowym, Icli Kofte – małe smażone kotleciki i Cacik – zupa na bazie jogurtu. To minimum tego, co koniecznie powinniśmy skosztować spędzając wakacje w Turcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *