Egipt – tajemniczy świat faraonów i nie tylko

Egipt – nie ma na świecie chyba osoby, której to państwo nie wprawiałoby w zachwyt. Świat piramid do dnia dzisiejszego wzbudza w zwiedzających nie tylko wielki podziw i szacunek, ale też nakazuje nam pokorę w stosunku do tych, którzy ten cud świata stworzyli. Do dnia dzisiejszego ich powstanie jest owiane tajemnicą, a to co o nich wiemy, to najczęściej hipotezy.

Kojarzyć jednak Egipt wyłącznie z piramidami to bardzo krzywdzące. To państwo ma dużo więcej do zaoferowania niż tylko zabytki najwyższej światowej klasy.
To położone w Północno – Wschodniej Afryce państwo, w strefie klimatu zwrotnikowego zachęca do korzystania z ciepłych, słonecznych promieni i chętnych, by przybyć na wakacje właśnie tutaj wcale nie brakuje. Rozległe, przejrzyste plaże, turkusowa woda, możliwość uprawiania sportów wodnych, kurorty o najwyższym, światowym standardzie i wiele zabytków. Któż z nas potrafi sobie tego odmówić?
Poznań
Który kurort wybrać, by przeżyć wakacje życia? Hurghada to doskonały adres, nie tylko ze względu na luksus. Zatrzymując się tutaj, masz możliwość . zetknięcia się z niezwykle bogatą i różnorodną kulturą arabską. W jednej z dzielnic ( Dagar) możesz odnaleźć wiele zabytkowych zabudowań arabskich, wśród których są oczywiście meczety i zajrzeć na pobliski tradycyjny, egipski bazar. Naprawdę warto, ponieważ możesz tu kupić przeróżne pamiątki.Z Hurghady ponadto bez problemów dotrzesz do Kairu, Gizy oraz innych miejscowości w Dolinie Nilu, w których możemy podziwiać imponujące swoimi rozmiarami piramidy i inne budowle z czasów faraonów. Stąd również bardzo łatwo wybrać się w głąb Pustyni Arabskiej.
Kolejnym, bardzo popularnym kurortem jest Sharm El Sheikh. To właśnie on uchodzi za za idealne miejsce wypoczynku dla lubiących luksus. Tamtejsza dzielnica Naama Bay to skupisko klubów, dyskotek, kasyn, restauracji, kawiarniami. Tutaj odgłosy dobrej zabawy słychać do wczesnych godzin rannych. Oczywiście znaleźć można tutaj także aquaparki, lunaparki, tory gokartowe, korty tenisowe, a dla pań z pewnością miłą niespodzianką będą salony piękności i masażu. Po prostu raj na ziemi. Jeśli już tu się znajdziemy,warto wybrać się na wycieczkę do Izraela bądź Jordanii.

Koniecznie trzeba jeszcze wspomnieć o tym, co mogą nam serwować w Egipcie.Warto sięgnąć po Kofte – pikantne kotleciki z jagnięciny , Kushari – coś na kształt naszych zapiekanek, łatwo dostępny jest tutaj także kebab. Spróbuj też najpopularniejszego dania w Egipcie, jakim jest Ful Medames.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *