Bułgaria – ten zróżnicowany kraj olśni każdego

Bardzo popularnym miejscem wakacyjnych wojaży naszych rodaków od kilku lat jest niezmiennie Bułgaria. To położone w południowo – wschodniej Europie państwo, kusi przede wszystkim pięknymi plażami, turkusową wodą i słonecznymi promieniami. Tutaj swoje miejsce znajdą także pasjonaci gór.

To wprost idealne miejsce także na wakacje z dziećmi.
Bułgaria to państwo, w którym trackie budowle graniczą z fortecami Bizancjum, a wśród bujnej przyrody kryją się skalne cerkwie i monastery .To kraj, w którym doskonale odnajdzie się zarówno wielbiciel gór jak i ten, który pragnie wypocząć nad morzem w luksusowym kurorcie. Warto wiedzieć, że Bułgarzy są bardzo gościnnymi ludźmi, jeśli więc będziesz przez nich zaproszony, skorzystaj, ponieważ odmowa zostanie uznana za afront. Bułgaria może się poszczycić także bardzo bogatą kulturą, a już na szczególną uwagę zasługuje muzyka folkowa. Ona właśnie jest uznawana za kulturalną wizytówkę tego państwa. Ci z nas, którzy nie lubią ograniczeń wynikających z religijnej mentalności mieszkańców z pewnością poczują się tu idealnie. Przede wszystkim miłośnicy piwa, które w tym kraju jest bardzo tanie i spożywać je można wszędzie.
Bułgaria to jednak nie tylko wspaniałe plaże, ale też oczywiście wiele zabytków. Na pierwsze miejsce z pewnością wysuwa się największy w Bułgarii klasztor prawosławny – Rilski Monaster. To obiekt wpisany jest na światową listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Warto zaznaczyć, że klasztor oferuje także miejsca noclegowe dla turystów. Z pewnością godna uwagi jest też stolica Sofia – pełna obiektów sakralnych (bazylika św. Zofii i sobór św. Aleksandra Newskiego). Ciekawy jest też Mielnik – czyli usytuowane na pirińskich stokach domy i kościoły. Warto zobaczyć również miasto skansen Kopriwsztica, a wielbiciele gór z pewnością bedą chcieli zobaczyć jedno z najdzikszych w Europie pasm górskich – Pirin. Cudownych wrażeń dostarcza także Skalne Miasto – Bełogradczik .
Spacer

To państwo to doskonała kuchnia. Niejednokrotnie mówi się, że Bułgarzy to mistrzowie dań z warzyw i nie ma w tym absolutnie żadnej przesady. Stanowią one bazę niemal wszystkich potraw. Sałatki, warzywa zapiekane, opiekane, duszone , grillowane – pod każdą postacią.

To jednak nie znaczy, że miłośnicy mięsa nie znajda tutaj nic dla siebie. Z dań mięsnych z pewnością można polecić Kiufte i Kebabcze, czyli opieczone na grillu w postaci kulek lub wałków mięso mielone. Popularnym daniem w tym kraju jest też Banica – tutaj dostępna głównie z biały serem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *