Hiszpania – tę atmosferę zapamiętasz na zawsze

Znana przede wszystkim z cooridy Hiszpania to doskonały kierunek wakacyjnych wypraw. Jak w skrócie można ją opisać? Po prostu – piaszczyste plaże, wspaniała architektura i miasta, które tętnią życiem przez całą dobę. Jeśli dodamy do tego cudowną, słoneczną pogodę, to mamy najwłaściwszy obraz tego, co tam można przeżyć.

konferencje

Autor: Edunews Polska
Źródło: http://www.flickr.com
Położona na południowym zachodzie kontynentu europejskiego Hiszpania, zajmująca większą część Półwyspu Iberyjskiego i dodatkowo dwa archipelagi ( w tym popularne u nas Wyspy Kanaryjskie I Baleary) Hiszpania nie może pozostawać miejscem obojętnym dla turysty. Ten górzysto – wyżynny kraj ze śródziemnomorską roślinnością i ciepłym klimatem, bardzo ciekawym folklorem i wieloma zabytkami sprawia, ze rokrocznie przybywają tu prawdziwe tłumy.
To także wiele tradycji nie wyłącznie takich jak corrida. Będąc w Hiszpanii mamy szansę zobaczyć bieg byków. To niecodzienne wydarzenie dla turystów, którzy chętnie biegną za bykami wypuszczonymi na wąskie uliczki – wrażenia naprawdę są niecodzienne.
Kolejnym jest Święto Pomidora – La Tomatina. Rokrocznie do miasteczka Bunol ściągają prawdziwe tłumy tylko po to, by stoczyć z miejscowymi największą na świecie bitwę na pomidory. Trwa ona godzinę, a używać można tylko pomidorów zgniecionych uprzednio w ręku. Uczestnictwo w Święcie Pomidora to niecodzienne doświadczenie, które już chyba na zawsze zostanie w pamięci.
Mówiąc o Hiszpanii nie sposób nie wspomnieć o jej zabytkach. Jest ich tutaj naprawdę dużo, ale nie sposób nie zwiedzić najsłynniejszego zabytku Hiszpanii jakim jest Alhambra, Bazyliki Sagrada Familia, czy Wielkiego Meczetu w Kordobie. Warte obejrzenia z pewnością są także Katedra w Santiago de Compostela, oraz Katedra w Burgos. Te miejsca to absolutne minimum tego, co koniecznie musimy zobaczyć, aby potem nie żałować straconej szansy.
Hiszpanie są bardzo wyluzowani i naturalni, zachowują się głośno i spontanicznie. Na ulicach zdarza się często, że mężczyźni głośno komentują urodę kobiet, jednak zawsze są to tylko pozytywne komentarze. Turystów dziwi czasem fakt, że w restauracjach można znaleźć mnóstwo śmieci na podłodze czy stoliku . Tam jednak jest to wyznacznikiem popularności danego lokalu.

Zasada jest bowiem prosta: skoro tak się dzieje to znaczy, że lokal ma dużo klientów i serwuje doskonałą kuchnię. Śmiało więc można się tam stołować.
Wspomnijmy jeszcze, co warto w Hiszpanii skosztować. Na pewno będą znane u nas to Tortilla i Paella, oraz Jamon Iberico czyli szynka przygotowana ze specjalnej odmiany świń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *