Grecja – antyczne ruiny i piękne plaże

Celem Twojej wakacyjnej wyprawy ma być w tym roku Grecja? Doskonały wybór, ponieważ jest to miejsce, w którym można nie tylko doskonale wypocząć, ale też doświadczyć zupełnie innego sposobu życia, jaki prowadzą Grecy. Nie żałuj, ponieważ dokonałeś idealnego wyboru.
Zastanawiasz się, w który zakątek tego wyspiarskiego państwa się udać? Hitem niewątpliwie jest położona na północy Morza Egejskiego wyspa Thassos, oraz leżąca w centralnej części Wysp Jońskich Lefkada.

Właśnie na niej wiele miejscowości zachowało do dnia dzisiejszego unikalny charakter, ponieważ turystyka nie dążyła się jeszcze w tym miejscu na dobre rozwinąć. Oczywiście, możesz wybrać którąś z dwóch w największym stopniu opanowanych przez turystów wysp, Rodos albo Kretę. Nieważne jednak w które miejsce zdecydujesz pojechać, z pewnością będą to niezapomniane wakacje.
Grecy to z reguły ludzie bardzo głośni, czasem możemy mieć wrażenie, że wręcz niewychowani – nie przepuszczają kobiet w drzwiach, wszędzie się rozpychają. Jeśli natomiast chodzi o stosunek do turystów okazują się bardzo pomocni i uśmiechnięci. Są przekonani, że Grecja jest najlepszym miejscem na świecie i nie warto w tej kwestii się z nimi sprzeczać. Ogólnie jednak są to ludzie dający się po prostu lubić, a ich luz czasem udziela się także turystom.
Grecja

Autor: Mgzkun
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając Grecję na swój wakacyjny cel masz możliwość zobaczenia prawdziwych antycznych zabytków. To państwo w nie po prostu obfituje. To wymarzone miejsce dla ludzi interesujących się historią. Co bezwzględnie należałoby tu odwiedzić? Tych miejsc jest naprawdę dużo, ale skupiając się na tych najważniejszych koniecznie trzeba wymienić Grób Agamemnona, sławne na cały świat Meteory, Akropol, czy Wieże Naxos. To prawdziwe perełki greckiej architektury.
zwierzęta

Autor: HikingMike
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście oprócz tych wspaniałych zabytków Grecja oferuje przepiękne krajobrazy, cudowne, piaszczyste plaże, lazurowe wybrzeże i wyspy, które dla wielu są po prostu ucieleśnieniem najwspanialszego śródziemnomorskiego piękna i klimatu. Dodając do tego malownicze wioski i luksusowe kurorty, nie sposób nie wybrać Grecji za cel swojej wakacyjnej podróży.

Na uwagę zasługuje również tamtejsza kuchnia.

Wielu twierdzi, ze jest to po prostu kulinarny raj. Przepisy są proste i zdrowe, a do przygotowania tradycyjnych potraw używa się oliwy z oliwek i pysznych ziół. Tradycyjne danie? Z pewnością na pierwsze miejsce wysuwa się moussaka i souvlaki. Właśnie z Grecji wywodzi się znany także u nas także sos tzatziki i gyros.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *