ZEA – egzotyka w luksusowym wydaniu

Nie bez powodu mówi się, że „podróże kształcą”. Każde zetknięcie z inną kulturą, odmiennymi obyczajami skutkuje wiedzą na temat społeczności, w której się znaleźliśmy. Jeśli do tego wybierzemy odległy, egzotyczny kraj, zdobędziemy o nim taką wiedzę, jakiej nawet nie znaleźlibyśmy w książkach.

Lato
Sami jej doświadczymy. Które państwo wybrać za cel podróży, by wtopić się w zupełnie odmienną kulturę?
Zjednoczone Emiraty Arabskie – to jeden z najtrafniejszych przykładów. Położone we wschodniej części Półwyspu Arabskiego, należą do najbogatszych państw świata.w ofercie – www.eccoholiday.com/region/hiszpania/costa-del-sol/ -Składają się z siedmiu emiratów, ale najsłynniejszym jest luksusowy Dubaj. To pustynny kraj o gorącym, suchym klimacie, z pięknymi plażami i chętnych na taki egzotyczny wypoczynek nie brakuje. Ktoś, kto już miał okazję tu być z pewnością zauważył, że turyści są tutaj traktowani z niezwykłym szacunkiem – to się po prostu czuje. Mieszkańcy ZEA to głównie Pakistańczycy lub Hindusi, w mniejszym stopniu Arabowie. Kolejną ważną kwestią, której można się tam na miejscu nauczyć jest odpowiednie zachowanie, będące w zgodzie z obowiązującą religią. Nie trzeba tam być by wiedzieć, że tamtejszą religią jest Islam. Nawet, jeśli do momentu znalezienia się tutaj o tym nie pomyślimy, na miejscu szybko przekonamy się, co nam wolno, a czego się wystrzegać. Przede wszystkim w miejscu publicznym nie spożywamy alkoholu, i nie okazujemy sobie nadmiernie uczuć – to takie podstawowe minimum. Co jeszcze jest tam zakazane, szybko się przekonamy, obserwując zachowania ludzi.
Oczywiście ZEA to nie tylko zakazy. To także przecież mnóstwo cudownych miejsc do zwiedzania. Ten kraj to przepiękne meczety. Warto zatem odwiedzić Wielki Meczet Sheikh Zayed, zobaczyć Fontanny w Dubaju, czy wjechać na najwyższy budynek świata jakim jest Burdż Chalifa. Bardzo ciekawym miejscem jest też Muzeum Cywilizacji Islamskiej. Zjednoczone Emiraty Arabskie to także mnóstwo parków jak Mushrif Central Park, czy przepiękny Zabeel Park. Ten , kto tam był doskonale wie, że na brak parków rozrywki, czy parków wodnych też nikt nie będzie narzekał. Pozostaje tylko zastanowić się, gdzie dokładnie się wybrać. Jednym z najlepszych rozwiązań z pewnością będzie Dubaj.

W kuchni przeważają potrawy indyjskie, pakistańskie, tajskie. Potrawy najczęściej przygotowuje się z ryżu, mięsa(oczywiście oprócz wieprzowiny), oraz z warzyw.
O tym wszystkim oczywiście można poczytać, ale zderzenie się z tamtejszą obyczajowością z pewnością okaże się jeszcze lepszą nauką. Tego się nie zapomina.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *