Malediwy – niezwykle barwna wyspa

Wyjechać, wyjechać, ale gdzie, chciałoby się czasami spytać. Z każdej strony kuszą ofertami z najlepszych miejsc na ziemi, a człowiekowi w tym natłoku ofert po prostu coraz trudniej wybrać jakieś atrakcyjne, egzotyczne do wypoczynku miejsce. A może by tak zrobić wszystkim na złość i wyjechać, choćby na krótko naprawdę daleko stąd.

Niechby to były nawet i Malediwy. To wyspiarskie państwo na Oceanie Indyjskim może okazać się doskonałym wyborem. Legenda mówi, że powstały z gwiazd, które spadły do oceanu i patrząc na te piękne pejzaże, człowiek zaczyna w to naprawdę wierzyć.
Malediwy rzeczywiście wyglądają wręcz bajkowo, niepodważalnie jest to jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Turkusowa woda, wspaniałe rafy koralowe, plaże z białym niczym śnieg piaskiem, palmy, rajskie wysepki – czego chcieć więcej. Już to wystarczy, by przeżyć wakacje życia w luksusowych kurortach i jeszcze piękniejszej scenerii. Bajecznie piękne Malediwy okazują się także rajem dla miłośników nurkowania, z powodzeniem można tu uprawiać także windsurfing, kitesurfing.

Dla zmęczonych błogim lenistwem na pięknych plażach, czy wyczerpanych uprawianiem sportów wodnych, Malediwy mają w ofercie ciekawe miejsca, które warto zobaczyć . Kulturowym centrum jest oczywiście stolica Male, gdzie warto zwiedzić Meczet Piątkowy z imponująca złotą kopułą, oraz leżący nieopodal Pałac Sułtana – Mulee-aage. Chociaż nie ma ich tu wiele, wcale nie czyni ich to miejscem nieatrakcyjnym turystycznie, wręcz przeciwnie. Większość zjawia się tutaj przede wszystkim z powodu wspaniałych raf koralowych, oraz niesamowitej, tropikalnej roślinności. Palmy kokosowe, drzewa cytrusowe i chlebowe – to wszystko właśnie tutaj możesz dostrzec.Dodaj do tego przepiękne, piaszczyste plaże, a na pewno nie będziesz się dziwić, że jest to miejsce bardzo chętnie wybierane na wakacyjne wojaże.
Motel

Autor: Lisa
Źródło: http://www.flickr.com
Na Malediwach dominująca religią jest Islam, dlatego też unikać należy spożywania w miejscach publicznych alkoholu, czy nadmiernego okazywania sobie uczuć.Trzeba dodać, że mieszkańcy przyzwyczajeni do natłoku turystów są bardzo otwarci na nowości, przez co chętnie zapożyczają niektóre zachowania i zwyczaje od przyjezdnych.

Nie znaczy to jednak wcale, że pozwalają odejść swoim zwyczajom w zapomnienie.
Wybierając się na Malediwy warto wiedzieć, czym tam nas będą gościć. Jeśli chodzi o tamtejszą kuchnię, jest to mieszanka różnych wpływów: arabskich, indyjskich, afrykańskich. Najpopularniejsze są dania wegetariańskie i rybne. Najwięcej dań powstaje tutaj na bazie tuńczyka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *