Dominikana – najpiękniejsze plaże świata

Już od dłuższego czasu chodzi Ci po głowie , by zobaczyć Dominikanę? Wiele dobrego o tej wyspie słyszałeś, ale mimo to masz obawy, by się tam wybrać, ponieważ boisz się tego co nieznane? Niepotrzebnie, ponieważ kierunek wybrałeś naprawdę idealny.Czy wyruszysz sam ,czy ze znajomymi – to bez różnicy, ponieważ i tak wrócisz zafascynowany, tego możesz być pewien.

człowiek w depresji

Autor: ryan melaugh
Źródło: http://www.flickr.com
To państwo położone na na Morzu Karaibskim nie bez powodu nazywane jest Perłą Karaibów i nie ma w tym stwierdzeniu absolutnie żadnej przesady. Dominikana oferuje zarówno białe wybrzeża, jaki i górskie wzniesienia. No i oczywiście temperatura., która nigdy Cię nie zawiedzie. Te warunki czynią Dominikanę miejscem idealnie nadającym się nie tylko do leniwego wypoczynku na pięknych plażach, ale też do uprawiania sportów wodnych, pieszych wycieczek i wspinaczki górskiej, ponieważ jej centralna część jest górzysta i porośnięta tropikalnymi lasami.
Obok tych niecodziennych dla nas pejzaży, zetkniemy się z równie ciekawymi mieszkańcami. Dominikanę zamieszkują potomkowie dawnych kolonizatorów zmieszani z potomkami czarnych niewolników oraz hiszpańskojęzyczni Kreole. To ludzie niezwykle przyjaźni i bardzo pozytywnie nastawieni do turystów. Jeśli się zgubisz, z pewnością chętnie posłużą Ci swoją pomocą. Większość mieszkańców to katolicy, dlatego też twarde zasady Islamu w tym miejscu nie muszą Cie krępować.Warto zaznaczyć, że jest to jeden z najbezpieczniejszych krajów na Karaibach.
Szopka

Autor: Wambierzyce.pl
Źródło: Wambierzyce.pl
Dominikana

Autor: BOMBMAN
Źródło: http://www.flickr.com
Najciekawsze miejsca na Dominikanie? Jest ich naprawdę wiele. To duży wybór miejsc historycznych, miejsca kultu religijnego, pomniki , jak również wiele wspaniałych obiektów architektury. Z czystym sumieniem można Ci polecić dom, w którym mieszkał i pracował Krzysztof Kolumb – Alcazar de Colon, Basilica Catedral Nuestra Senora de la Altagracia też powinna znaleźć się na Twojej liście obiektów, które koniecznie trzeba odwiedzić. Ponadto Saint Barbara’s Church powinien i na Tobie zrobić ogromne wrażenie. Do tej listy niewątpliwie możesz dodać Monumento a los Heroes de la Restauracion – jeden z najbardziej reprezentacyjnych zabytków Santiago.

Z pewnością , jeśli odwiedzisz chociaż te miejsca, zachwyt i wrażenia jakie rpzeżyjesz, pozostaną z Tobą na długo.
Na koniec jeszcze słowo o tamtejszej kuchni. Narodowym daniem Dominikany jest la bandera – czyli duszony kurczak lub wołowina, ryż i fasola. Równie smaczne i popularne jest tutaj pica pollo – coś na kształt znanych nam kurczaków z KFC. Pychota.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *