ZEA – dla miłośników luksusu i egzotyki

Cudownych, egzotycznych miejsc, wręcz wymarzonych do wypoczynku jest na świecie bardzo wiele. Wybór naprawdę idealnego nie jest wcale w tej sytuacji łatwy. Czasem sugerujemy się opinią innych, nieraz kierowani własną intuicją wybieramy miejsce, które nam powinno najbardziej odpowiadać.

Nierzadko jest też po prostu tak, że któreś państwo nas po prostu od dawna nas fascynuje i to jest ten czynnik, który każe nam tam wreszcie wyruszyć i naocznie poznać to, co zachwyca nas od dawna.
Jednym z takich niezwykle egzotycznych i fascynujących miejsc są niewątpliwie Zjednoczone Emiraty Arabskie. To składające się z siedmiu emiratów, bardzo bogate państwo jest celem podróży wielu Europejczyków. Fascynuje, zachwyca, nie daje o sobie zapomnieć na długo. Oczywiście najsłynniejszym i najbardziej luksusowym z nich jest Dubaj. To właśnie on jest jednym z najliczniej odwiedzanych miast w emiratach. Może robić wrażenie miasta bardzo nowoczesnego, ale należy pamiętać o tym, że mimo to jest to kraj muzułmański ze swoimi tradycyjnymi wartościami i trzeba uważać, by ta nowoczesność nie była dla nas myląca.

mieszkania

Autor: Emily May
Źródło: http://www.flickr.com
Zea
Religią obowiązująca w Zjednoczonych Emiratach Arabskich jest przecież Islam, a to niesie ze sobą pewne ograniczenia. Twarde zasady tej religii nakazują nie spożywać alkoholu, szczególnie w miejscach publicznych, jak również nie afiszować się z okazywaniem sobie uczuć. Oczywiście stroje kąpielowe panie mogą mieć, ale wyłącznie na plaży i nigdzie poza nią. Zwiedzanie meczetów tylko po zdjęciu butów i w przypadku pań zakryciu ramion i dekoltu.

Co zatem ciągnie tutaj tylu turystów w sytuacji, kiedy są zmuszeni uważać na zakazy? Przede wszystkim cudowny krajobraz z przepięknymi plażami i pustynnym, gorącym klimatem. Amatorzy leniwego wypoczynku na piaszczystych plażach poczują się tutaj jak w niebie. Ponadto wszechobecny luksus jakiego tam doświadczymy, nie jest bez znaczenia – łakniemy go wszystkimi zmysłami, a akurat w tym miejscu jest z czego czerpać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *