Tajlandia pełna kontrastów

Tajlandia to bardzo atrakcyjny zakątek dla wielu spragnionych egzotyki turystów. Nie ma zupełnie powodów, by się temu dziwić. W czasie, kiedy w Europie gości zima, Tajlandia wręcz tonie w słońcu. To jest też jeden z najlepszych momentów, by uciec od nielubianej u nas pogody i zażyć egzotyki w cudownym, ciepłym klimacie.

Tutaj od listopada aż do lutego można cieszyć się letnim powietrzem. Jeśli jednak myślisz, że warto tu przyjechać tylko po to, by wypocząć w otoczeniu ciepłych mórz i bujnej roślinności, jesteś w wielkim błędzie. Ten kraj ma Ci dużo więcej do zaoferowania niż tylko luksusowe kurorty i bajeczne plaże.
domek letniskowy

Autor: Phuket@photographer.net
Źródło: http://www.flickr.com
Ciekawe Miejsca w Tajlandii? Przede wszystkim na szczególną uwagę zasługuje stolica – Bangkok. To niezwykłe miasto kontrastów. Dlaczego? To proste. To własnie tutaj zachwycające drapacze chmur, luksusowe restauracje i hotele z najwyższej półki współistnieją z brudnymi, niezwykle biednymi dzielnicami. Chcesz doświadczyć prawdziwej atmosfery tego miasta? Bangkok pozwoli Ci wpaść w absolutny wir egzotycznych wrażeń, jeśli tylko udasz się na przechadzkę ulicą Khao San Rd. Tutaj znajdziesz wszystko. Bary, stragany z niezliczonymi pamiątkami, budki oferujące tajską kuchnię, kluby muzyczne. Tutaj masz również ogromny wybór niedrogich hosteli gwarantujących tanie wakacje.Udaj się także na położoną na Morzu Andamańskim wyspę Phuket. Tutaj pośród turkusowej wody znajdziesz także górzyste tereny porośnięte lasem. Ten kontrast zachwyca.
Marzysz, by podziwiać buddyjskie świątynie? Obowiązkowym punktem Twojej wyprawy do Tajlandii musi stać się jeszcze Chiang Mai. Spacerując po ulicach tego miasta, przeniesiesz się w azjatycki, wielokolorowy świat.

, a tutejsze buddyjskie świątynie z pewnością oczarują Cię swoją architekturą. Pobyt właśnie w tym mieście to także niezwykła okazja do tego, by poznać regionalne zwyczaje i obrzędy. Tylko tutaj masz możliwość podziwiać tańce plemion zamieszkujących Tajlandię. To niecodzienne widowisko i na pewno warto z tej okazji skorzystać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *