Malediwy – prawdziwy raj na wakacje

To wyspiarskie państwo jest niekwestionowanym numerem jeden pośród najchętniej wybieranych wakacyjnych kierunków. To nie dziwi, ponieważ jest to jeden z najpiękniejszych archipelagów na świecie. Czego można się spodziewać przybywając w to niemalże bajeczne miejsce? Turkusowej wody, przepięknych raf koralowych, bielusieńkiego piasku, egzotycznych palm, rajskich wysepek – to wszystko masz tutaj zagwarantowane.

molo

Autor: Michal Goszczynski
Źródło: http://www.flickr.com

Mówi się, że to raj na ziemi i w tym stwierdzeniu nie ma absolutnie żadnej przesady.
Trzeba jednak zaznaczyć od razu, że to i tak nie jest wszystko,co Malediwy mogą nam zaoferować. Leniwy wypoczynek na rajskich plażach to jedno, ale to właśnie tutaj swoje wymarzone miejsce znajdą także miłośnicy sportów wodnych. Doskonałe warunki mają tutaj zarówno miłośnicy nurkowania, jak i windsurfingu, czy kitesurfingu.
Potrzebujesz duchowej odmiany na wakacjach, zetknięcia z inną religią? Tutaj i taką masz możliwość. Na Malediwach dominuje Islam i masz niesamowitą okazję doświadczenia na własnej skórze, czego zakazuje ona swoim wiernym. Ty jako turysta też musisz się do tych zakazów dostosować. Czego dotyczą? Głównie spożywania w miejscach publicznych alkoholu i namiętnego okazywania sobie uczuć w obecności innych. To najważniejsze zasady, którym będąc na Malediwach musisz się bezwzględnie podporządkować. Kobiety powinny jeszcze pamiętać o tym , że strój kąpielowy tutaj obowiązuje jedynie na plaży, w żadnym innym miejscu poza nią nie wolno w nim paradować. Ponadto panie powinny stronić także od zbyt wyzywających ubrań. Te drobne dla nas zmiany nie są jednak żadną niedogodnością, ale zupełnie nowym przeżyciem. Kultura wymaga tego, by uszanować tamtejsze zwyczaje.

Warto zaznaczyć, że ludność na Malediwach jest bardzo otwarta w stosunku do turystów, czasami nawet delikatnie próbują naśladować nasze zachowania i zwyczaje, ale oczywiście jedynie wtedy, kiedy nie stoją one w opozycji z ich religią. To naprawdę warto w nich docenić, ponieważ z turystami mają do czynienia na co dzień.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *