Bułgaria jest piękna i tania dla turystów

Dość często podczas wybierania dla siebie odpowiedniego miejsca na odpoczynek, patrzymy przede wszystkim na to, aby miejsce to było piękne, zapewniało nam wiele atrakcji, ale jednocześnie także, żeby było przystępne cenowo. Na szczęście okazuje się, że takie miejsce na nas czeka, wystarczy tylko, że na miejsce naszego wakacyjnego wypoczynku, zostanie wybrana Bułgaria, a już będziemy mieli pewność, że będzie pięknie, ciekawie, tanio i co nie mniej ważne, że będziemy mieli zagwarantowaną tam piękną pogodę.

Jakie ukształtowanie terenu pokaże nam Bułgaria?

kościelisko

Autor: Börkur Sigurbjörnsson
Źródło: http://www.flickr.com
Jeżeli już podjęliśmy decyzję, że chcemy swój urlop spędzić właśnie w tym pięknym kraju, to warto wiedzieć, że jego stolicą jest Sofia, najniższy punkt to morze Czarne, a najwyższy to góra Musała 2925 m n.p.m. Dodatkowo w krajobrazie przeważają obszary górzyste, jednak znajdziemy tam także trochę wyżyn i nizin, co sprawia, że tamtejszy krajobraz jest zróżnicowany i cieszy oko osób, które chcą tam spędzić swój wolny czas. Wspomnieć należy, że panuje tam klimat umiarkowany, kontynentalny, suchy, nad morzem jest wilgotniejszy, a w górach występuje piętrowość klimatyczna. To też powoduje, że między różnymi rejonami kraju, w tym samym czasie mogą panować diametralnie różne temperatury, a ukształtowanie geograficzne, ma wpływ na ich przemieszczanie się pomiędzy sobą. Ważne jest także to, że opady występują tutaj głównie zimą, a ich wielkość najmniejsza jest na północy, średnia nad morzem, a najwyższa w górach. Jednak w okresie wakacyjnym mogą występować susze, które dadzą nam pewność, że będąc na miejscu, będziemy mogli korzystać z naprawdę pięknej pogody.

W kraju tym przeważają żyzne gleby, co przekłada się także na to, że znajduje się tam wiele lasów. Jeśli chodzi o zwierzęta, to możemy spotkać: niedźwiedzie, wilki i jelenie, a także kilkanaście różnych gatunków węży. Poza tym, w niektórych regionach, możemy także spotkać jadowite pająki, co sprawia, że czasami naprawdę trzeba tutaj uważać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *