Jakie miejsca w Bułgarii nam się spodobają?

Warto się zastanowić, jak chcemy spędzić czas w tym kraju, tak aby mieć pewność, że do domu wrócimy bardzo zadowoleni. Wówczas trzeba popatrzeć, jakie rejony tego kraju musimy obejrzeć, bo od razu będziemy też wiedzieli, jak powinniśmy się przygotować do ich zwiedzania. Jeśli chcemy nasze oczy nacieszyć pięknymi widokami, to koniecznie powinniśmy się wybrać na przylądek Kaliakra, gdzie będziemy mogli podziwiać 70 metrowe klify, a także różnego rodzaju jaskinie i groty, kaniony, a na końcu będziemy mieli możliwość wypoczywać na wspaniałych plażach.

basen

Autor: Simon_sees
Źródło: http://www.flickr.com

Gdy odpoczniemy, będziemy mogli ruszyć dalej, aby podziwiać ruiny murów obronnych czy rzymskich łaźni, które dopełniają tutejszy krajobraz. Wzdłuż całego wybrzeża znajdują się liczne miasta, które nastawione są na zapewnienie wszystkiego co najważniejsze dla turystów. Trafimy tutaj na liczne hotele, restauracje, dyskoteki, ale także będziemy mogli zwiedzać różnego typu ruiny i muzea, które pozwolą nam bliżej poznać ten wspaniały kraj. Chcąc spędzić noc w niesamowitym miejscu, powinniśmy się udać do miasta, które uważane jest za najmniejsze w Bułgarii. Oczywiście chodzi tutaj o Melnik, który z każdej strony otoczony jest skałami piaskowca, a ponieważ cały czas są one poddawane erozji, to uzyskały niesamowite kształty. Przeglądając listę światowego dziedzictwa Unesco, przekonamy się, że swoje miejsce znalazło na niej także bułgarskie miasto Nesebyr, które jest jednym z najstarszych miast w Europie i dodatkowo jest bardzo malowniczo ułożone.

Marzyliśmy zawsze, żeby obejrzeć jakąś sztukę wystawianą w amfiteatrze zbudowanym przed wiekami? Teraz mamy taką możliwość, jeśli będąc w Bułgarii, odwiedzimy miasto Płowdiw, które według archeologów było zamieszkane już przed I tysiącleciem p.n.e. To właśnie tam, znajduje się do dzisiaj czynny amfiteatr rzymski, w którym moglibyśmy się poczuć tak, jakbyśmy przenieśli się w czasie.
Bułgaria ma wiele miejsc, które warto odwiedzić. Jeśli dobrze się przygotujemy do tej wycieczki, to na pewno nie będziemy żałowali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *