Hiszpania jest bardzo zróżnicowana

Pewnie mamy jakąś podstawową wiedzę na temat tego, gdzie znajduje się Hiszpania i że w jej skład wchodzą nie tylko te tereny, które znajdują się na Półwyspie Iberyjskim, ale także Baleary, Wyspy Karaibskie, a nawet dwie enklawy w Afryce Północnej. To wszystko oczywiście sprawia, że zarówno sam teren tego kraju, jak i jego kultura są bardzo zróżnicowane, więc powinniśmy się dokładnie zastanowić, co chcielibyśmy tam zwiedzić, tak aby mieć pewność, że obejrzeliśmy tam wszystko to, co jest najważniejsze i co pozwoli nam lepiej poznać to państwo.

miejsce

Autor: ERIC SALARD
Źródło: http://www.flickr.com
Jaki klimat panuje w Hiszpanii?
konie

Autor: Maya-Anaïs Yataghène
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierając się na wakacje do jakiegoś kraju, chcemy mieć pewność, że pogoda nam dopisze i że będziemy mieli możliwość na spokojnie obejrzeć to, co sobie zaplanowaliśmy. Dlatego właśnie tak ważne jest to, aby wiedzieć, że Hiszpania jest krajem wyżynnym i górzystym, który oferuje nam gorące lato i łagodną zimę, a mając tą wiedzę, będziemy mogli tak zaplanować nasz wyjazd, aby przypadł na taką pogodę, która nas nie zmęczy, a jednocześnie pozwoli w pełni cieszyć się takimi wakacjami. Jeśli interesują nas tamtejsze góry, to warto wiedzieć, że najwyższe należą do fałdowań alpejskich, więc możemy być pewni, że będziemy zachwyceni tym, jak się prezentują. Mniejszość w ukształtowaniu terenu stanowią niziny, które znajdują się głównie w strefie wybrzeża i w dolinach rzek. Interesując się tym, jak wygląda ukształtowanie terenu tego kraju, powinniśmy także zdawać sobie sprawę z tego, że znajduje się tam wiele rzek i jezior, co sprawia, że krajobraz jest zróżnicowany, a gleby w ich pobliżu są dobrze użyźnione. Naturalna roślinność w dużej mierze została zniszczona przez wypas owiec i w tym miejscu pojawiły się uprawy i pastwiska.

Dodatkowo warto wiedzieć, że dużo ziem ma charakter stepu wtórnego, czyli takiego, gdzie teraz nie ma drzew, choć wcześniej rosły tam lasy. Nie mniej powierzchnia Hiszpanii nadal w 30% pokryta jest lasami, które w zależności od położenia geograficznego, porośnięte są różnym gatunkiem drzew.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *