Grecja – wyrocznia, piękne plaże i kanion

O wyroczni w starożytnych Delfach czytał pewnie każdy, dlatego też znajdując się w tym rejonie świata, koniecznie trzeba odwiedzić ruiny tego miasta. Są one świetnie zachowane, więc będziemy mogli sobie łatwo wyobrazić ogrom tego miejsca, a także zrozumieć, dlaczego było uważane za pępek świata.

Grecja

Autor: Alejandro Lozano
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy mieć pewność, że podczas naszego pobytu w Grecji, będziemy mieli cały czas piękną pogodę, to na miejsce naszego zakwaterowania powinniśmy wybrać Rodos. To właśnie w tym miejscu, przez 300 dni w roku świeci słońce. Dodatkowo możemy tutaj liczyć na piękne plaże, a także liczne walory krajoznawcze i przyrodnicze, które doprowadziły do tego, że miejsce to, zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa Unesco. Jeżeli lubimy tureckie budowle, a także chcemy podziwiać bizantyjskie zabytki, to część wakacyjnego czasu powinniśmy poświęcić na znalezienie się w miejscowości Saloniki. To właśnie tutaj znajdziemy liczne tureckie zaułki, greckie domy budowane w stylu art deco, a także kościoły budowane do XV wieku. Symi za to, proponuje nam malownicze domy, które wybudowane są na tle surowego krajobrazu. Dodatkowo jeszcze możemy tam zwiedzić klasztor Archanioła Michała, który jest patronem żeglarzy. Jeżeli chcemy się zagłębić w tamtejszą przyrodę, to koniecznie powinniśmy odwiedzić Wąwóz Vikos, który znalazł się w Księdze rekordów Guinnessa, ponieważ ma on 12 km długości, 900 metrów wysokości i 1100 metrów odległości między brzegami. Skaliste ściany porośnięte są bujną roślinnością, a do tego jeszcze możemy wsłuchiwać się w ciszę zakłócaną wyłącznie szumem rzeki. Jeśli interesujemy się igrzyskami olimpijskimi, to powinniśmy odwiedzić miejsce, w którym wszystko się zaczęło.

Olimpia to nie tylko ruiny pozostałe z dawnych lat, ale także niewielka wioska znajdująca się w ich pobliżu.
Wybierając się do tego niezwykłego miejsca, możemy być pewni, że spędzimy tam bardzo miło czas i wrócimy do domu z głową pełną wspomnień. Czeka tam na nas tak wiele atrakcji, że każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *