W Azji czeka na nas Singapur

Jeśli od dłuższego czasu nosimy się już z zamiarem odwiedzenia Azji, ale jeszcze nie wiemy, w który jej rejon konkretnie chcemy jechać, to warto się zastanowić, czy nie powinien to być Singapur. Może się okazać, że to miejsce zauroczy nas swoim krajobrazem, zabytkami, a niesamowita atmosfera, która w nim panuje sprawi, że jeszcze nie raz będziemy chcieli się tam znaleźć, a na pewno będziemy polecali to miejsce innym osobom.

Dlatego właśnie warto się dokładnie zastanowić, kiedy chcemy tam pojechać, i jakie jego miejsca chcemy odnaleźć.
Singapur

Autor: Jorge de la Llama
Źródło: http://www.flickr.com
Singapur oferuje nam niesamowITą mieszankę kulturową

propozycja

Autor: RubyGoes
Źródło: http://www.flickr.com
Na początek powinniśmy wiedzieć, że Singapur jest wyspiarskim państwem-miastem, a dodatkowo jeszcze jest mocno zróżnicowany pod względem kulturowym, co wiąże się z tym, że przeplata się tam ze sobą kultura: chińska, malajska, zachodnia i hinduska. Ale nie przeszkadza mu to być jednym z najbardziej rozwiniętych państw świata. Ogólnie jest to kraj nizinny, który posiada trochę równin, dlatego też nie powinno nas dziwić, że jego najwyższe wzniesienie Bukit Timah, znajduje się na wysokości 163,63 m n.p.m. Ponieważ państwo to leży 140 km od równika, to klimat w nim panujący jest równikowy, a więc duża wilgotność sięgająca niejednokrotnie do 90%, duże opady, a przy tym wszystkim stałe i wysokie temperatury. Oczywiście tak duża liczba opadów nie może być obojętna dla krajobrazu, co powoduje, że Singapur posiada silnie rozbudowaną sieć wód, choć stanowią ją głównie strumienie, bo nie posiada on faktycznych rzek. Dawniej przeważały tam lasy tropikalne, obecnie stanowią one niewielki procent pokrycia terenów, a tam gdzie kiedyś były lasy, a nie wszedł jeszcze człowiek, obecnie możemy się spotkać z sawannami, porośniętymi różnorodną roślinnością.

Spotkać się tutaj możemy także z palmami, w wodzie czekają na nas piękne rafy koralowe, a ze zwierząt najczęściej możemy spotkać małpy, ptaki, jaszczurki i węże, natomiast w wodzie musimy uważać na krokodyle błotne. To wszystko sprawia, że Singapur jest miejscem, które z pewnością warto odwiedzić.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *