Singapur – mosty, muzea i diabelski młyn

Singapur czeka na turystów z bardzo rozbudowaną propozycją, jeśli chodzi o to, co możemy zwiedzić i gdzie możemy się udać, aby w ciekawy sposób spędzić wolny czas. Dlatego warto sprawdzić, jakie recenzje zbiera Gardens by the Bay, czyli dwie kopuły z egzotyczną roślinnością, a do tego jeszcze wieczorem możemy liczyć na niezwykłe show składające się ze świateł i muzyki, które sprawia, że to miejsce możemy obejrzeć z zupełnie innej strony.

dom piętrowy

Autor: IN-VI
Źródło: Ghelamco Residential

Niedaleko tego niezwykłego ogrodu znajduje się Marina Bay, czyli niesamowita zatoczka, która w nocy robi jeszcze większe wrażenie niż w dzień, a to wszystko za sprawą ogromnej ilości świateł. Jeśli staniemy na bulwarze przy zatoczce, to będziemy mogli objąć spojrzeniem prawie całość najważniejszych obiektów w Singapurze. Godne polecania są również metalowe drzewa Supertree Grove, które wieczorem są oświetlone, a dodatkowo jeszcze pokazywane jest przedstawienie z wykorzystaniem muzyki. Warto zaznaczyć, że oświetlenie drzew wykorzystuje energię słoneczną, więc jest to również świetny przykład na ekologiczne podejście do świata. Jeśli chcemy chwilę odpocząć w ciszy, a dodatkowo spotkać się z ciekawą architekturą, to koniecznie powinniśmy odwiedzić świątynie i muzeum Zęba Buddy. Z zewnątrz będziemy mogli podziwiać niezwykłą architekturę, natomiast w środku będziemy mogli podziwiać różne ozdoby pokryte złotem, co z pewnością zrobi na nas ogromne wrażenie. Chcąc się trochę przeSpacerować w przyjemnym otoczeniu, powinniśmy się znaleźć na spiralnym moście, który swoją konstrukcją przypomina ludzkie DNA, a niesamowite wrażenie robi zwłaszcza w nocy, kiedy jest dodatkowo oświetlony.

A jeśli chcemy wszystkie cudowności Singapuru obejrzeć z góry, to koniecznie powinniśmy udać się na diabelski młyn Singapore Flyer, który posiada klimatyzowane wagoniki, pozwalające na wygodne siedzenie i rozglądanie się po widocznej z góry panoramie miasta.
Warto skorzystać z tych wszystkich atrakcji, bo są one tak pięknie wykonane, że będziemy mieli pewność, iż decyzja o wyjeździe w to miejsce, była najlepszą, jaką mogliśmy podjąć.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *