Grecja – pełen luz i świetna zabawa

Marzysz czasem, by wybrać się na wakacje w takie miejsce, gdzie nie obowiązuje sztywna etykieta, gdzie nie jesteś zmuszony przepuszczać kobiet w drzwiach, nie musisz z czystej przyzwoitości schylać się po upuszczony przez kogoś przedmiot. O miejscu, w którym nie musisz być na siłę miłym choćby w autobusie, bo tak po prostu wypada? Chciałbyś choć raz znaleźć się w takim miejscu i posmakować zupełnie innych norm od tych, które u nas obowiązują? Czy takie miejsce istnieje? Oczywiście, że tak.

Wybierz się do Grecji a zobaczysz, że takie zachowania absolutnie nikogo tam nie zdziwią, a tym bardziej nie urażą.

krajobraz

Autor: Eelke
Źródło: http://www.flickr.com
Mało prawdopodobne? Być może, ale prawdziwe, ponieważ Grecja to bardzo specyficzny kraj, co wcale nie znaczy, że Grecy nie są mili.Wśród nich naprawdę każdy czuje się doskonale, ponieważ w stosunku do turystów są niezwykle mili, pomocni i uśmiechnięci. Należy jedynie pamiętać o kilku wskazówkach, aby nie narazić się mieszkańcom. Przede wszystkim niedozwolone jest w miejscach publicznych krzyczeć na dzieci, bo to nie spotka się z ich aprobatą. Nie warto także poruszać tematów religijnych, ani też prowadzić samochodu w stroju kąpielowym. Grecy uwielbiają przesiadywanie i stołowanie się w restauracjach. Warto zaznaczyć, że kochają dobrą zabawę i taniec i nikogo nie dziwi nawet fakt, że ktoś nagle wskakuje na stół i zaczyna tańczyć. Tutaj takie zachowania są na porządku dziennym, a ich dobry humor udziela się także turystom. Trzeba pamiętać, że Grecja to kraj, w którym obowiązuje sjesta – od 13 do 15 w zasadzie wszystko jest zamknięte. Po tym czasie knajpki są już otwarte do późnych godzin nocnych, a już od szóstej rano następnego dnia spokojnie można wybrać się na kawę, ponieważ kawiarnie już będą czynne. Zachowania Greków początkowo mogą wydawać się nie do przyjęcia, czasami można mieć wrażenie, że są to ludzie po prostu chamscy, ponieważ nie przepraszają nikogo, rozpychają się itd. Nas to może dziwić, ale u nich tak po prostu jest. Takie zwyczaje panują tu od zawsze. Jeśli i Ty masz ochotę tego zakosztować, jest to najlepsze do tego miejsce.
all inclusive

Autor: ohhenry415
Źródło: http://www.flickr.com
Grecja to oczywiście nie tylko dziwne dla nas zwyczaje Greków, ale też wspaniałe zabytki.

Ktoś, kto marzy by zetknąć się z antyczną kulturą nie znajdzie lepszego do tego miejsca. Partenon, Grób Agamemnona, Pałac w Knossos nazywany labiryntem minotaura, czy Teatr w Epidauros to tylko niewielka cząstka tego antycznego dziedzictwa, które Grecja może nam zaoferować. Antyczne budowle ściągają rokrocznie prawdziwe tłumy turystów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *