Tajlandia – cisza świątyń i gwar ulic w jednym

Sezon urlopowy w pełni, a Ty nadal zastanawiasz się, dokąd wyruszyć by przeżyć coś niesamowitego?Ne trać czasu na rozmysły, pobij wszystkich i wybierz Tajlandię. Naprawdę warto.
To przepiękny kraj kulturowych kontrastów, gdzie bogata historia i długie tradycje mieszają się z nowoczesnością i bardzo prężnie rozwijającą się turystyką.

Tajlandia to idealne miejsce na spokojny i relaksujący urlop. Jeśli tylko się zdecydujesz, powitają Cię piękne plaże, egzotyczne kąpieliska, otoczone palmami zatoki, różnorodna flora i fauna i wiele tysięcy buddyjskich świątyń. Najlepiej wybrać się do południowej części kraju, a dokładniej mówiąc do Bangkoku.Dlaczego? To proste. Ta azjatycka metropolia to z jednej strony zachwyca ciszą świątyń, z drugiej natomiast oferuje tętniące wręcz życiem ulice, nowoczesne centra handlowe oraz targi. Tylko w Tajlandii można spotkać pływające targi -czyli łódki -jak stragany cumujące na wodzie. Dla wielu turystów jest to nie lada atrakcją.
Nie zachęca Cie zupełnie gwar metropolii? Jesteś miłośnikiem błogiego odpoczynku w promieniach gorącego słońca? Nie zniechęcaj się i dalej postaw na Tajlandię, ale udaj się na wyspę Phuket, lub do Krabi. Te miejsca będą odpowiednie dla Ciebie. wody Morza Andamańskiego są krystalicznie czyste,a plaże co tu dużo mówić po prostu przepiękne. Jeśli lubisz nurkować, udaj się na wyspę Phi Phi. Tu znajdują się bowiem fascynujące rafy koralowe, a warunki do nurkowania są idealne.
Pieniny

Autor: faxepl
Źródło: http://www.flickr.com
Znajdzie się tutaj także wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Z pewnością na wyróżnienie zasługują miejsca kultu religijnego takie jak Świątynia Leżącego Buddy, Świątynia Szmaragdowego Buddy i równie zachwycająca Świątynia Wat Rong Khun. Oprócz tego warto odwiedzić również Park Historyczny Ayutthaya. Dla odmiany udaj się też na Khao San Road, szczególnie wieczorem, kiedy przyległe do tej ulicy drogi zmieniają się w wielkie targowiska pełne ulicznych straganów, na których kupić można dosłownie wszystko. Taka odmiana z pewnością Ci się przyda, a wrażenia z wycieczki będą niezwykłe.
Zastanawiasz się jeszcze nad kuchnią , jaką serwują w Tajlandii? Nie obawiaj się, ponieważ tajska kuchnia to jedna z najpopularniejszych na świecie.

Absolutną podstawą tej kuchni jest Pad Thai – czyli smażony makaron z kurczakiem bądź z krewetkami. Popularny też jest Satay – czyli szaszłyki z kurczaka z orzechowym sosem. koniecznie spróbować trzeba także tajskich sajgonek. Są po prostu przepyszne.
Czujesz się przekonany, że to idealne miejsce dla Ciebie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *