ZEA – ciekawe zabytki i zwyczaje

Luksusowych hoteli, na najwyższym, światowym poziomie jest tutaj wiele. Warto rozważyć w tej kwestii najbardziej luksusowy Dubaj.
Zjednoczone Emiraty Arabskie to także wiele niezwykle atrakcyjnych zabytków. Nie sposób nie odwiedzić najsłynniejszych meczetów jakimi są Wielki Meczet Sheikh Zayed i Meczet Jumeirah, czy też nie wjechać na Burdż Chalifa w Dubaju – to najwyższy budynek świata liczący 124 pietra.

Rzym

Autor: 2 TOP
Źródło: http://www.flickr.com
jezioro14

Wieża Arabów – to kolejne miejsce na tej liście. Dubaj to także wspaniałe i sławne Fonntanny, które robią niesamowITe wrażenie szczególnie, kiedy oglądamy je nocą. Warto wybrać się również do Muzeum Cywilizacji Islamskiej i Ajman Museum. Wakacje w Zea to także ogromny wybór rezerwatów przyrody, parków wodnych, czy parków rozrywki.
Mieszkańcy są ludźmi niezwykle przyjaznymi i otwartymi. Niejednokrotnie może zdarzyć się, że zostaniesz przez nich na zaproszony na poczęstunek lub kawę. Jeśli nie chcesz urazić osoby zapraszającej, nie powinieneś odmawiać. W sytuacji, kiedy ktoś będzie chciał Ci coś ofiarować – po prostu przyjmij i podziękuj. turyści są traktowani tutaj z szacunkiem i z pewnością szybko to zauważysz.
Najważniejszym świętem jest tutaj Ramadan. Musisz przygotować się na to, że do zachodu większość pubów czy kafejek jest zamknięta, lub też pracują o wiele krócej. Ramadan kończy się czterodniowym świętowaniem, wówczas wszyscy mają wolne. Warto, abyś w czasie tego święta przestrzegał zasad i nie spożywał posiłków w miejscach publicznych.
Zapewne jesteś ciekawy, co możesz zjeść w tak egzotycznym kraju? Oczywiście kuchnia jest bardzo zróżnicowana, ponieważ mieszka tutaj ponad sto różnych narodowości.

Tradycyjną kuchnię arabską będziesz mógł poznać poza hotelem, w niewielkich restauracjach czy na ulicach. Jej podstawą są ryby, mięso wielbłądzie i mleko, suszone daktyle oraz nieodłączne przyprawy, takie jak kminek, imbir, goździki, szafran i gałka muszkatołowa.
Zjednoczone Emiraty Arabskie nadal Cię fascynują? Wybierz się więc tam i na własnej skórze poczuj tę egzotykę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *