Egipt proponuje niecodzienne widoki

Gdzie leży Egipt chyba nikomu nie trzeba mówić, a już na pewno nie ludziom, którzy co jakiś czas organizują dla siebie ciekawe wycieczki, bo oni te najsławniejsze miejsca do odwiedzenia, bardzo dobrze znają. Jednak warto się bliżej przyjrzeć temu, co nam on oferuje, tak abyśmy mieli pewność, że jeśli się tam wybierzemy, to naprawdę będziemy zadowoleni ze swojego wyboru.

przewoźnicy

Autor: Tatralandia
Źródło: www.tatralandia.sk
Egipt oferuje nam wiele pustyń
Kamper  - wyposażenie
Musimy sobie zdawać sprawę z tego, że w Egipcie panuje klimat zwrotnikowy suchy, który powoduje, że w kraju tym jest bardzo mało opadów deszczu. Oczywiście to sprawia, że teren jest w dużej mierze suchy, a co się z tym wiąże, wybierając się tam, spotkamy się z różnego rodzaju pustyniami, bo życie tak naprawdę kwitnie tylko w delcie Nilu i tam, gdzie zostały podciągnięte odpowiednie kanały nawadniające. To też sprawia, że górskie łańcuchy składają się z suchych i kamienistych gór, w których nie znajdziemy żadnej roślinności, a ciekawostką z pewnością jest fakt, że żaden szczyt górski nie jest tam ośnieżony, nawet wówczas, gdy panuje tam zima. W efekcie tego, naszym oczom będzie się ukazywał bardzo ciekawy widok, którego z pewnością nie znajdziemy nigdzie indziej. Wybierając się w tamto miejsce musimy się odpowiednio przygotować, tak aby mieć pewność, że wysokie temperatury nie będą dla nas ani przeszkodą w zwiedzaniu, ani zagrożeniem. Dlatego właśnie trzeba wiedzieć, że brak deszczu i czyste niebo sprawiają, że niejednokrotnie słońce pada na ziemię pod kątem 80-90 stopni, a dodatkowo jeszcze przekłada się to na fakt, że piasek wówczas potrafi się nagrzać do 70 stopni Celsjusza.

To właśnie sprawia, że musimy tam mieć przy sobie zawsze wodę, a także powinniśmy zadbać o odpowiedni strój, który pomoże nam chronić nasze ciało, przed działaniem słońca i wysokimi temperaturami, jakie tam panują. Oczywiście nie można zapominać, że taki klimat ma również wpływ na uprawy. Większość gleb się pod nie nie nadaje, a uprawy mogą być prowadzone tylko w dolinie Nilu i w miejscach, gdzie jest sztuczne nawodnienie, bo tam są gleby dostatecznie żyzne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *