Jakie punkty chcemy zobaczyć w Egipcie?

Warto sobie już wcześniej przygotować plan wycieczki, tak aby mieć pewność, że odwiedzimy wszystkie miejsca, które nas zainteresowały i że nie będziemy kręcić się w kółko, zastanawiając się co dalej, bo na to po prostu szkoda czasu. Dlatego też jeszcze przed wyjazdem, warto usiąść z przewodnikiem w ręku i zobaczyć, jakie miejsca są nam proponowane, a następnie poczytać o nich różne opinie zamieszczane w internecie.

Emiraty Arabskie

Autor: Costantino Beretta
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli chcemy przeżyć zachód słońca w niesamowITej scenerii, to powinniśmy się znaleźć w Dżabal MUSA, którą część badaczy uznaje za górę Horeb, znaną nam z historii Mojżesza. Jej wierzchołek znajduje się na wysokości 2285 m n.p.m., a na szczyt wiodą Schody Pokutne, składające się z 4 tysięcy stopni. Nie mniej widok stamtąd zapiera dech w piersiach, więc warto zrobić wszystko, aby te schody pokonać. Odwiedzić należy także Kair, a więc stolicę tego pięknego kraju, gdzie natkniemy się na zabytki z okresu faraonów, a także przekonamy się, jak wygląda miasto, w którym nie ma korków i ciężkiego powietrza wytworzonego przez spaliny. Obowiązkowym punktem dla większości turystów przyjeżdżających do tego kraju, są rzecz jasna piramidy w Gizie. Oczywiście największą jest piramida Cheopsa, która także jest jedynym zachowanym do dzisiaj, cudem starożytnego świata. Mniej znane, ale nie mniej godne obejrzenia są piramidy, które oferuje nam Sakkara. Znajduje się tam piramida Dżosera, władcy z III dynastii, która posiada aż 6 poziomów i jest uznawana za najstarszą na świecie, murowaną budowlę. Jeżeli chcemy zwiedzić najstarszy działający klasztor, to koniecznie musimy odwiedzić klasztor św. Katarzyny, znajdujący się u podnóża góry Synaj, a krzew w którym Bóg miał się objawić Mojżeszowi, znajduje się na klasztornym dziedzińcu.

Oczywiście do tego wszystkiego jeszcze dochodzą takie obowiązkowe atrakcje jak pływanie w morzu, wylegiwanie się na pięknych plażach, czy przejażdżka wielbłądem po pustyni, więc nudzić się na pewno nie będziemy.
Warto zobaczyć, co jest nam proponowane w tym pięknym kraju, bo może się okazać, że wówczas będziemy pewni, że to właśnie tam, chcemy spędzić najbliższe wakacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *